Forum

gpo ile oturum a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo ile oturum açma yetkisi

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,136 Görüntüleme
(@ruzgarbozkurt)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar belki çok basittir ama mesela domainde bir kullanıcıyı sadece şu bilgisayarda aç şeklinde ayarlayabiliyoruz peki domaindeki bir bilgisayarda sadece domainde şu kullanıcı açabilsin örneğin pc1 bilgisayarında sadece pc1 kullanıcısı ile açılsın  yani mesela deneme kullanıcısına herhangi bir ayar yapmadım domaindeki her makinede oturum açabiliyorum ben bunu istemiyorum bazı makinelerde açamıyım bununla ilgili döküman bulamadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler..

Gönderildi : 10/08/2015 14:09

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

merhabalar belki çok basittir ama mesela domainde bir kullanıcıyı sadece şu bilgisayarda aç şeklinde ayarlayabiliyoruz peki domaindeki bir bilgisayarda sadece domainde şu kullanıcı açabilsin örneğin pc1 bilgisayarında sadece pc1 kullanıcısı ile açılsın  yani mesela deneme kullanıcısına herhangi bir ayar yapmadım domaindeki her makinede oturum açabiliyorum ben bunu istemiyorum bazı makinelerde açamıyım bununla ilgili döküman bulamadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler..

DC'de kullanıcı özelliklerine girdiğinde;
Account tabı altında Lgon To seçeneği bulunmakta.
Buradan "The Following Computers" diyerek hangi terminallerden logon olmasını istiyorsanız sadece o terminalleri seçin.

Bu işlem sonucunda belirttiğiniz kullanıcı sadece belirtilen cihazlardan logon olacaktır.

Gönderildi : 10/08/2015 14:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Mehmet hocam tam tersi isteniyor kullanıcıyı kısıtlayabiliyosun bu sekilde ama o clientte başkaları da oturum açabiliyor

istenen o bilgisayarda sadece belirlenen kullanıcılar oturum açabilsin digerleri acamasın seklinde sanırım 

GPO tarafında LOGON Locally ile ayarlanabilir fakat bu tip makinaları ayrı OU'lara almak gerekir sanki bu durumda 

Gönderildi : 10/08/2015 16:14

(@ruzgarbozkurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

onu biliyorum  ben bilgisayarda kullanıcı kısıtlaması yapmak istiyorum heryerde açabilen bir domain user o makinede açamasın

Gönderildi : 10/08/2015 17:08

(@ruzgarbozkurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aynen vasvi abi tam tersi 

Gönderildi : 10/08/2015 17:09

(@mehmetyayla)
Honorable Member

aynen vasvi abi tam tersi 

GPO ile yasaklamaya çalışırsan farklı OU'lara taşıman gerekir Vasvi'nin de dediği gibi;

Comp Conf.-->Windows Setting-->Security Set.--> User Right Assigment Altında Deny Logon Localy diyerek istediğin kullanıcıları seç ve bilgisayar hesabını farklı bir OU içine alarak bu policy'i sadece ilgili OU içine uygula.

Gönderildi : 10/08/2015 17:18

(@ruzgarbozkurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ozman o makinede sadece seçtiğim domain user mı oturum açabilecek ayrıca illa gpo ile olması şart değil bilfiğiniz başka bir yöntem varsa oda olabilir çok teşekkürler ilginize.

Gönderildi : 10/08/2015 17:35

(@mehmetyayla)
Honorable Member

Hayır,

seçtiğiniz kişiler oturum açamayacak

GPO Harici Logon Limits diye bir uygulama vardı yanlış hatırlamıyorsam,

deneyebilirsin 

Gönderildi : 10/08/2015 17:43

(@ruzgarbozkurt)
Trusted Member