Forum

Server 2008R2 Payla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008R2 Paylaşımdaki Klasöre Girilmiyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@emreoktay)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sunucu parola uyarısı verdikten sonra müşterim kendi araştırarak policy değiştiriyor.(Parola geçerlilik süresi) 

Yetmezmiş gibi IP yapısınıda kurcalayarak sunucuya uzaktan müdahale edilemez hale getirmiş.

Sonuç olarak ben policy ve ip yapılandırmasını olması gerektiği gibi yaptım fakat kullanıcılar paylaşımda olan hiçbir klasöröre ulaşamıyor.

Kullanıcı adı ve şifre doğru olmasına rağmen giriş yapamıyorum. 

Elimde herhangi bir backup yok. Sunucuyu geriye döndüremiyorum.  

Log şu şekilde;

An account failed to log on.

Subject:

Security ID: NULL SID

Account Name: -

Account Domain: -

Logon ID: 0x0

Logon Type: 3

Account For Which Logon Failed:

Security ID: NULL SID

Account Name: YONETICI

Account Domain: PC2

Failure Information:

Failure Reason: Unknown user name or bad password.

Status: 0xc000006d

Sub Status: 0xc0000064

Process Information:

Caller Process ID: 0x0

Caller Process Name: -

Network Information:

Workstation Name: PC2

Source Network Address: 10.0.0.57

Source Port: 50623

Detailed Authentication Information:

Logon Process: NtLmSsp 

Authentication Package: NTLM

Transited Services: -

Package Name (NTLM only): -

Key Length: 0

This event is generated when a logon request fails. It is generated on the computer where access was attempted.

The Subject fields indicate the account on the local system which requested the logon. This is most commonly a service such as the Server service, or a local process such as Winlogon.exe or Services.exe.

The Logon Type field indicates the kind of logon that was requested. The most common types are 2 (interactive) and 3 (network).

The Process Information fields indicate which account and process on the system requested the logon.

The Network Information fields indicate where a remote logon request originated. Workstation name is not always available and may be left blank in some cases.

The authentication information fields provide detailed information about this specific logon request.

- Transited services indicate which intermediate services have participated in this logon request.

- Package name indicates which sub-protocol was used among the NTLM protocols.

- Key length indicates the length of the generated session key. This will be 0 if no session key was requested. 

Gönderildi : 08/08/2015 21:04

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

ntfs yetkilerini kontrol ettiniz mi ? Bilinmeyen kullanıcı adı parola hatası veriyor,

yeni bir klasör açarak gerekli yetkileri vererek denediniz mi ?

Daha önce kullanıcı parola kayıtlı olan bir makineden deniyor iseniz windows credentials silerek tekrar dener misiniz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2015 18:33

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Paylaşımda olan klasörlerin NTFS izinleri nelerdir? Ayrıca parola korumalı paylaşım ayarı açık mı? 

Gönderildi : 11/08/2015 18:42

(@emreoktay)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni klasör ve kullanıcı açarak, klasöre everyone izni uygulayarak ulaşmayı denemiştim fakat sonuç değişmemişti. 

Parola korumalı paylaşımı kapatmama rağmen yeniden açılıyordu. Çözüme çabuk ulaşmak için sunucu'yu yeniden kurmanın daha mantıklı olacağı kararını verdim ve cihazı yeniden kurdum. Çözüme ulaşıp, geribildirimi yapmak çok istiyordum fakat zaman kısıtlı olduğu için böyle bir çözüme başvurdum.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar, iyi forumlar.  

Gönderildi : 12/08/2015 15:03

Paylaş: