Forum

yeni oluşturduğum k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni oluşturduğum kullanıcılar login olamıyor

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
593 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

arkadaşlar yeni bir rodc kurulumu yapmıştım  ad' de yeni bir ou oluşturdum ve kullanıcıları o ou içerisinde oluşturdum. uzak lokasyondaki pc yi domaine alıp yeni oluşturduğum kullanıcı ile login olmak istediğimde kullanıcı adı yada parola hatalı demekte. kendi kullanıcı adımla login olabiliyorum fakat.

Gönderildi : 04/08/2015 18:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

manuel replikasyon yaparak denediniz mi acaba

Gönderildi : 04/08/2015 18:58

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam konuyu aştım dediğiniz gibi replication ile şimdiki sorun ise rodc dahil o lokasyon daki kullanıcılarda merkez ofisim deki  dc den login oluyorlar. aşağıdaki linkte paylaşılan adımları uyguladım ama rodc sunucu dahil hepsi merkezde login olmakta kullanıcıların dns leri rodc ın ip adresi nasıl aşabilirim bu konuyu acaba?

Gönderildi : 04/08/2015 19:29

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

replikasyon da aşağıdaki uyarıyı alıyorum bir detay da resim ile paylaşıyorum site da yeni sunucumu yani rodc yi default first site dc nin altında göremiyorum.

AYRICA İKİNCİ RESİMDE PAYLAŞTIĞIMDA DA EKSİK BİR ŞEYLER VAR SANIRIM

replica to 'da dc sunucu olması gerekmiyor mu bunlardan dolayı uzaktakiler rodc den login olamıyor olabilirler mi? 

RESİM 1

RESİM 2

Gönderildi : 04/08/2015 20:30

(@mehmetisik)
Gönderiler: 12
Active Member

Resimlerinizi göremiyorum Osman Bey. Tekrar yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 04/08/2015 20:51

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

resimler ektedir site da olması gerekenler olmamış gibi geldi birde replica dediğimde aşağıdaki bildiriyi alıyoruz.

one or more of these active directory domain services connetions are between domain controllers in different sites. ad ds will attempt to replicate across  these connections. for informations about how to verify replication 

Gönderildi : 05/08/2015 11:41

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu arada hocam benim forest functionel level 2003 domain functionle level 2008 r2 görünmekte bu da bir sorun değil mi acaba?

Gönderildi : 05/08/2015 12:19

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam uzaktaki kullanıcıların logon server ı rodc olmaması sanırım aşağıdaki linkteki sorunu çözersek düzelebilir diye düşünüyorum çözümünü bilen var mı?

Gönderildi : 05/08/2015 13:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

resimler ektedir site da olması gerekenler olmamış gibi geldi birde replica dediğimde aşağıdaki bildiriyi alıyoruz.

one or more of these active directory domain services connetions are between domain controllers in different sites. ad ds will attempt to replicate across  these connections. for informations about how to verify replication 

ilk resimde suncuların uzerlerini cizmeseniz daha net anlaşılabilir.

ikinci resimde ise from kısmında dc to kısmında ise replike edilecek sunucu olması gerekir 

ayrca bir sorun gorunmuyor alttaki mesajda 

farklı site yapısında sunucularınız var ad bunları replike etmeyi deneyecek diyor sadece 

Gönderildi : 05/08/2015 14:04

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ikinci resimde ise from kısmında dc to kısmında ise replike edilecek sunucu olması gerekir 

farklı site yapısında sunucularınız var ad bunları replike etmeyi deneyecek diyor sadece 

hocam rodc de logon olamamaları bu resimden kaynaklanabilir mi bir şeye izin vermemi istiyor ama neye vermemi istiyor anlayamadım. domain controlers da rodc in member of ' a uzak lokasyondaki kullanıcıları ekledim. sonra yeniden denedim olmadı.

Gönderildi : 05/08/2015 14:09

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam rodc de logon olamamaları bu resimden kaynaklanabilir mi bir şeye izin vermemi istiyor ama neye vermemi istiyor anlayamadım. domain controlers da rodc in member of ' a uzak lokasyondaki kullanıcıları ekledim. sonra yeniden denedim olmadı.

vasvi hocam bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

Gönderildi : 05/08/2015 17:07

Paylaş: