Forum

Turn on Network Dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Turn on Network Discovery

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@HakanDEMIR2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2008 R2 DC var ve yapıda yaklaşık 20 adet w7 ve 25 civarı da xp sp2 makineler var.

ben Symantec Endpoint Protection Manager' den w7 cihazlara remote push olarak client antivirus yüklüyorum fakat network kısmında bazı w7 pcler yok w7 lerde turn on discovery olayını açmadan listeye düşmüyor.

şimdi ben GPO dan tüm var olan ve sonradan eklenecek olan w7 clientlar için network discovery turn on yapmak istiyorum.

Serverdan gerekli servisleri çalıştırdım ve gpo dan yeni gpo oluşturup  editini de / Computer Configuration/ Policies/Administrative Templates/Network/Link-Layer Topology Discover/ in içerisindeki Turn on Mapper I/O (LLTDIO) driver ve Turn on Responde (RSPNDR ) driver ı enable yaptım ve bu gpo yu en baştaki domain controller a uyguladım, fakat w7 pclerde herhangi bir değişme olmadı.

eksik yaptığım ya da yanlış yaptığım nedir sizce?

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 25/07/2015 03:15

(@HakanDEMIR2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun Çözüldü,

bukadar basit birşey ile 3 gündür malesef uğraşıyorum

Sorunun çözümü;

W8r2 GPO' den

yeni oluşturduğun ya da var olan gp yi edit leme kısmına geldikten sonra;

Computer Configuration/Policies/Windows Settings/Security Settings/Windows Firewall with Advance Security/Windows Firewall with Advanced Securirty - LDAP/

içindeki Inbound Rules a tıkladıktan sonra New Rule diyoruz açılan pencereden Predefined i seçip altından Network Discovery seçip Next Diyoruz tüm kutucukları işaretleyip next diyoruz sonraki ekranda Allow the connection tişaretledikten sonra Finish diyoruz

bunun aynısını Outbount Rules da da yaptıktan sonra GP mizi gerekli OU ya linkleyip

server/çalıştır/gpupdate /force komutunu çalıştırıyoruz ve yapıdaki gp yi uyguladığımız pcler network discovery' e açılıyor.

umarım işinize yarar.

Saygılar.

Gönderildi : 25/07/2015 17:51

Paylaş: