Forum

Server 2008R2 kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008R2 kullanıcılarda internet hız problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@MetehanKabal)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Bir firmada Server 2008r2 var kullanıcılar logoyu ve mailleri server üzerinden çalıştırıyorlar toplamda 7 kullanıcı bulunmaktadır 3 ay önceye kadar internet düzgün çalışmaktaydı daha sonra internet bağlantısı birden düştü sayfa acamıyoruz modemi kapatıp acıyoruz 5 dkka sonra yine aynı süperonlinedan hizmet almaktayız burada altyapı olmadığı için 16 mbps adsl internet verebiliyorlar. hergün onlarla görüsmekteyiz fakat bir türlü rayına oturtamadık. sistemi tamamen kapatıp sadece modemden bir makina ile ip sabit verip internete çıkmaya çalıştığımızda problem yok normal bağlanıyor.  

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. 

Gönderildi : 21/07/2015 16:24

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Farklı modem takıp test ettinizmi? 

Gönderildi : 21/07/2015 16:27

(@MetehanKabal)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet 3 tane modem değiştirdik 2 tplink 1 tane airties

Gönderildi : 21/07/2015 16:30

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

network ü taradınız mı trafik oluşturan cihaz var gibi .

Gateway cihaz loglarına bakmalısın ? (ama deneme yaptığın cihazlar ayrıntılı log üretmiyor bildiğim kadarıyla)

Gönderildi : 21/07/2015 16:39

(@MetehanKabal)
Active Member
Konu başlatıcı

Su an tplink td-w9980 model modem takılı sistemde  system log var onu paylaşabilirim isterseniz.

sadece 1 pc ve serveri networke bağladım sorun yine aynıydı. diger kullanıcı ve networkle alakası olduğunu düşünmüyorum. 

Gönderildi : 21/07/2015 17:09

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Kullandığınız tplink cihazınızın 4 adet ethernet portu mevcut, Server ve 1 adet pc yi bu portlardan takıp kontrol edebilirmisiniz? internet hızınız nasıl? Switch ile ilgili sorun olabilir, Ayrıca modem arayüzünde hattınızın aldığı hız ne olarak görünüyor, 

Gönderildi : 21/07/2015 17:32

(@MetehanKabal)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet tek pc ve tek serveri modeme takip test ettim yine ayni modem arayuzunde 16 mbps olarak gözüküyor.

Gönderildi : 21/07/2015 19:06

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Son olarak, Server'ın internet kablosunu çekip sadece kullanıcılarınızı internete çıkartmayı deneyebilirmisiniz?

Gönderildi : 21/07/2015 20:15

Paylaş: