Forum

DNS Server problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Server problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@alperyogun)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

AD kurduktan sonra client pc yi domaine alırken , ortamda bulunan DC deki DHCP , DNS serverdan ( elle static IP ,default gateway ve preferred DNS IP girmeden ) otomatik yapılandırma almasını sağlamakta problem yaşıyorum. DNS forward reverse lookup DNS suffix ayarlarını yaptım.DHCP de otomatik IP dağıtıyor ancak domaine eklerken DNS resolve hatası alıyorum. DNS i elle girince domaine alabiliyorum.

Konu hakkında öneri ve yardımlarınızı beklerim. Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 13/07/2015 13:41

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar ,

AD kurduktan sonra client pc yi domaine alırken , ortamda bulunan DC deki DHCP , DNS serverdan ( elle static IP ,default gateway ve preferred DNS IP girmeden ) otomatik yapılandırma almasını sağlamakta problem yaşıyorum. DNS forward reverse lookup DNS suffix ayarlarını yaptım.DHCP de otomatik IP dağıtıyor ancak domaine eklerken DNS resolve hatası alıyorum. DNS i elle girince domaine alabiliyorum.

DHCP de DNS olarak domain sunucunun IP adresiniz girdiniz diye tahmin ediyorum ? 

Gönderildi : 13/07/2015 13:48

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet girdim Ertan Bey. Basit bir desktop switch var 3 PC nin bağlı olduğu. Birbirlerini pinglemekte. RDP , file sharing olarak ta iletişime geçebilmekte.

Gönderildi : 13/07/2015 13:55

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

DHCP de DNS olarak domain sunucunun IP adresiniz girdiniz diye tahmin ediyorum ? 

Acaba yanlış alana mı girdim emin olmak için bana kısaca işlemi tarif eder misiniz ? 

Şimdiden teşekkürler. Aşağıda ss mevcut.

Gönderildi : 13/07/2015 14:21

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhabalar ,

Acaba yanlış alana mı girdim emin olmak için bana kısaca işlemi tarif eder misiniz ? 

Şimdiden teşekkürler. Aşağıda ss mevcut.

Resimde gördüğüm kadarı ile birde domain adı giriyorsun girme çünkü DNS ile ordaki Domain adı farklı şeyler. orada DNS IP adresi olarak AD Sunucuyu gireceksin yada DNS kurup bunu AD ye ağlayıp onu gireceksin forvarder sekmesine de dış FQDN adlarını çözebilsin diye public DNS gireceksin. 

Gönderildi : 13/07/2015 20:26

(@ertanerbek)
Famed Member

Bu arada konuyu taşıyorum bu bir ağ sorunu değil, sunucu işlemi oradaki arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 13/07/2015 20:27

Paylaş: