Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 internet paylaşımı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@aliarikan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

sunucum 2008 r2 standart kullanıcılar ncomputing cihazlarıyla sunucudaki kullanıcı hesaplarına bağlanıp kendi ekranlarını açıyorlar ve serverdaki interneti kullanıyor (active directory yok) şimdi yapmak istediğim her kullanıcı belirli sitelere erişim izni vermek istiyorum ve maillerini açabilsin diğer yerlere (facebook, twitter, youtube, vb.) giremesin ne tür işlemler yapabilirim şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 11/07/2015 14:28

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

remote desktop ip virtualization kullanabilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/04/18/remote-desktop-ip-virtualization.aspx

bu şekilde sunucunun gercek ip adresine internet çıkış izni verip virtual ip adreslerine istediğiniz kısıtlamayı yapabilirsiniz

tabii internet cıkısınızda bu kısıtlamları yapabilecek bir guvenlik duarı cihazınız oldugunu varsayıyorum

eger bu tip bir guvenlik cihazı yok ise pfsense gibi bir dagitim ile bostaki bir pc yi bu iş icin kullanabilirsiniz

Gönderildi : 12/07/2015 00:59

(@aliarikan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey cevabınız ve ilgilendiğiniz için çok teşekkürler artı bir firewall cihazım yok sunucu içinden yapabileceğim bir 1 nci kullanıcı sadece a sitesine girsin 2 nci kullanıcı a ve b sitesine girsin  3 ncü kullanıcı sadece b ye girsin gibi bir policies gibi bir işlem yapılamazmı gerekirse bir yazılım satın alalım 

Gönderildi : 13/07/2015 13:05

Paylaş: