Forum

IIS Host Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Host Hakkında

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
827 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba, sunucumda birden fazla site host etmek istiyorum. Host kayıtlarını girdiğim isimtescil sitesinde host kaydı olarak xx.firmaadi.com adında subdomain kaydı açıyorum ve adsl modem ip adresimi gösteriyorum. Modemimin içerisine giriyorum ve port yönlendirme olarak TCP,UDP 80:80 destination olarak 85 yazıyorum. Ancak dışardan erişim sağlandığından modemimin web arayüzü karşıma geliyor. modemi geçip içerideki IIS e nasıl ulaşacağım?

Teşekkürler.  

Gönderildi : 05/07/2015 19:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

modemin dıs bacaktan yönetim ozelligini kapatmanız gerekiyor

veya yonetim portunu 80'den başka bir port yapmanız gerekiyor

ne marka model (modemin) oldugunu yazarsanız daha net cevaplar gelebilir belki

Gönderildi : 06/07/2015 03:00

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tılgın modem var bunun arayüzünde admin şifresi değiştirme özelliği bile yok 🙂 Kaldı ki belirttiğiniz özellik olsa bile 2. siteyi yönlendirirken tekrar sorun yaşamaz mıyım?

Gönderildi : 06/07/2015 13:25

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Modeminizin 80 portuna gelen istekleri kendi bilgisayarınıza route etmeniz gerekiyor. Bu işlem içinde modem gidip nat yaptırmanız lazım. 

Tabi modeminde kendi arayüzünü 80 portundan farklı bir porta çekmeniz gerekiyor. 

Tılgın modemler binaya gelen paylaşımlı fiber baglantı için kullanılıyor. Aslında pek modem tarzı birşeyde olduğu söylenemez 🙂  Ancak gelişmiş seçeneğinde port özelliği bulunuyor şöyle bir link buldum resimli anlatım yapılmış bir incele istersen ; 

http://www.elektronikguvenliksistemleri.info/super-online-tilgin-modem-port-yonlendirmesi-752

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 06/07/2015 14:45

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Burda sıkıntı yok zaten 🙂 Birçok şeyi yönlendirdim. VPN, Voip, SQL. İş birden fazla 80 portunu yönlendirmekte. İçeride birden fazla web sayfası host edeceğim. IIS de port değişikliği yapıyorum. Modem de de hedef portu gösteriyorum ancak olmadı.

Gönderildi : 06/07/2015 16:49

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Şöyle özetleyelim o zaman ; 

Birden fazla web sayfasını tek cihazda host edecekseniz sorun yok çünkü 80 portuna gelen istekleri IIS yorumluyor ve binding hangi sitede varsa onu gösteriyor.  

Eğer birden fazla cihazda birden fazla host edecekseniz tek ip üzerinden bunu yapmak zor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 06/07/2015 19:48

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet ilk dediğiniz gibi olması gerekiyor. Ancak modemin 80 portunu değiştiremiyoruz gibi bir durum söz konusu. Modemi değiştirip bir denemek lazım en iyisi.

Teşekkürler.  

Gönderildi : 06/07/2015 19:56

Paylaş: