Forum

Bu İş İstasyonu İle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu İş İstasyonu İle Birinci Etki Alanı Arasındaki Güven İlişkisi Başarısız

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Clientta oturum açmak istiyorum ama "bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız" hatası veriyor. Domainden çıkarıp tekrar eklemek için başka bir oturum açmak istiyorum ama bilgisayarı ilk kurarken verdiğim bilgisayar ismini ve kullanıcı adını hatırlamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 25/06/2015 20:01

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Clientın ağ kablosunu çıkarıp oturum açmayı deneyin. Olmazsa şifre sıfırlama için olan live cd lerden yararlanı yerel hesabı sıfırlayabilirsiniz.

Gönderildi : 25/06/2015 20:38

(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Maalesef hiçbir şekilde oturum açılmıyor. Denemediğim yol kalmadı. Live cd ile şifreyi nasıl sıfırlayabilirim. Nereden temin edebilirim bu 3. parti yazılımı?

Gönderildi : 25/06/2015 22:51

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Maalesef hiçbir şekilde oturum açılmıyor. Denemediğim yol kalmadı. Live cd ile şifreyi nasıl sıfırlayabilirim. Nereden temin edebilirim bu 3. parti yazılımı?

Live cd genelde linux tabanlı işletim sistemidir. dvd veya usb bellek ile boot edip açabilirsin.

Arama motoru ile işletim sistemine göre arama yaparsan, anlatımları var.

Gönderildi : 26/06/2015 11:33

(@alsnyldrm)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba;

İstemci olan pc server ile bağlantı kuramıyor,

Network kablosunda problem olabilir,

IP adresi almamış veya DNS adresi yanlış olabilir.

Makine DC üzerinden silinmiş olabilir vb. gibi nedenlerden dolayı giremiyor olabilirsin.

Denildiği gibi   http://www.password-changer.com bu tarz programlarla administrator kullanıcısını aktif edebilir ve şifresini kırabilirsin.

Gönderildi : 30/06/2015 19:49

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

erd commender ile admin şifresini resetle,

sonra sistemi admin ile aç domainden çıkart restart tekrar domaine al.. ok 

Gönderildi : 01/07/2015 16:14

Paylaş: