Forum

Server 2003 den 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 den 2012 ye Upgrade Planlaması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@TurgayAydin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sevgili Hocalarım ve Arkadaşlar,

Bir 2003 serverımız var ve bunu Server2012 ye yükseltme planlaması yapıyoruz lisanslarımız herşeyimiz hazır yalnız bir kaç noktada sizlerin fikirlerinizi almak istiyorum. Kurulumu da yükseltme olarak değilde temiz kurulum şeklinde Raid1 konfigürasyonunu komple silip sıfırdan kurulum yapmak istiyorum.Raid 1 ve Raid 5 olarak 2 raid konfig. im var. (Raid1 de işletim sistemi Raid5 de uygulama dosyaları vb var.) Raid5 e dokunmadan Raid1 i silerek temiz kurulum planlıyorum. 

Hali hazırda serverin haftalık full backuplarını alıyorum operasyon öncesi de yedeğini alacağım ama olası bir soruna karşı(uygulamaları kurarken ayarları yaparken vb) geri dönmek değilde disk içindeki dosyalara erişmek adına serverin imajını almayı mı tavsiye edersiniz eğer bu iyi olur derseniz hangi programı tavsiye edersiniz. Acronis, ghost? bu şekilde imajj almamda bir sorunla karşılaşırmıyım.(sonrassında imajdaki dosyalara erişme durumumu da göz önünde bulundurmalıyım)

Diğer bir seçenek de vmware converter kullanarak sunucuyu sanal hale getirip kendi laptopumda vmworkstation üzerinde açmak ve ihtiyaç olursa uygulama ayarlarına bakmak istiyorum? Sizde bu yollar yeterlimidir yoksa sizin tavsiye edeceğiniz bir yol var ise paylaşırmısınız.

Gönderildi : 28/05/2015 00:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
2003 olduğu için sanala convert edin daha rahat olur. Bir problem anında gerekli dosyalara ulaşırsınız. Öncesinde yinede bir backup almanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2015 11:17

(@TurgayAydin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim aynen vmware converteri indirdim. Bir makinada yaptım başarılı sonuç aldım şimdi bu serverda da yapacağım. Sonucu bildiririm çok teşekkürler.

Raid1 e format attığımda Raid5 konfigürasyonuma bir sorun olmaz değilmi Rıza hocam? 

Gönderildi : 28/05/2015 17:11

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Yaşanabilecek en büyük problemler kurulu uygulama / servislerin 2012 / 2012R2 ile uyumsuzluğu.  Geçiş öncesi uygulama / servis olarak full testini yapınız. 

Üzerinde çalışan servisler neler?  

Gönderildi : 29/05/2015 02:06

Paylaş: