Forum

AD kurulum ve sonra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD kurulum ve sonrası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhaba ad kurduk ad ve adc , ip leri firewall dagitiyor artik dns olarak birinci ad ikinci adc mi dememiz gerekir birde dns uzerine girmemiz gereken dns adresleri nelerdir bunun disinda firewall uzerinde dmz olusturduk ve firewall uzerinde dmz alani icindeki bir sunucuyu bir dis ip ile eslestirmeden internete cikaramiyoruz bunun baska bir yontemi vari yoksa bu iki ad vr adc icin iki dis ip ile eslestirip disari acmamiz gerekecel , onerileriniz nelerdir , sagilar

Gönderildi : 21/05/2015 21:59

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ad ve adc olan ortamda, 1. ad - 2. adc olarak dns girebilirsiniz.

dns sunucu üzerine girmeniz gereken adresler noktasında, terminalleriniz ip talep ettikçe, doğru dns adresi ile kendileri register olur.

Hangi firewall çözümünü kullanıyorsunuz, dmz tarafında her internet çıkışı için public ip tanımlamanız gerekmez.

Firewall ekranlarını paylaşırsanız, daha kolay çözüm üretilebilir veya satın aldığınız firmadan direk destek alabilirsiniz.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2015 12:21

(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

firewall ile görüştüm hocam , public ile eşleştirmeden sunucuyu çıkaramazsın dedi , ad ve adc yi eşleştirsem sorun giderilir herhalde birde ad üzerindeki dns e Google vs.. dns lerini girsem nasıl olur

Gönderildi : 22/05/2015 12:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

tekrar merhaba,

internet gw ile dmz network için gerekli yönlendirmeleri yapmanız tabiki gerekli, ancak public ip eşleştirmesi istenmesi gerçekten ilginç

dns tarafında, public adresleri girmesinizde, public adresleri çözecektir sunucu.

sadece meraktan soruyorum, kullanıdığınız firewall nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2015 15:06

Paylaş: