Forum

login olamıyorum

Bildirimler
Hepsini Temizle

login olamıyorum

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
401 Görüntüleme
(@omerzernekli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, SBS 2003 Srvr. kullanıyorum. Server-a administrator ile login olamıyorum. server açıldığında kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum, login diyorum aşağıdaki hatayı alıyorum.

Logon Message

The local policy of this system does not permit you to logon interactively..

GPO daki ve gerekli yerlere baktım. domaindeki başk bir pcde server-a uzak masaustu ile administrator ile login olabiiyorum.

server da event viewer 2 tane hata görüyorum.

Event id : 1065 Windows cannot perform filter check for Group Policy object

CN={F1677085-0F16-4827-BB02-7711587DAEC0},CN=Policies,CN=System,DC=ykoy,DC=local. Group Policy processing aborted.

--- Event id : 1030 Windows cannot query for the list of Group Policy objects.

Check the event log for possible messages previously logged by the policy engine that describes the reason for this

. Bu hataların server-a login olmamla bir ilgisi var mı? Server-a nasıl login olabilecegim. Teşekkürler, bu sorun benim arkada

şımın sirketindeki aşamadığımız bir mesele oldu formlarda baktım göremedim  teşekkürler (kendi içimde hala windows servere 2003 kuramadan başkalarına yardım ne kadar doğruysa !!!...)

Gönderildi : 25/09/2008 15:58

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

GPO yu sıfırlayın.

Gönderildi : 25/09/2008 16:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

mesut hocamın dediği gibi gpo sıfırlayın onun için de çalıştıra dcgpofix yazın enterleyin... iki tane soru çıkıcak karşınıza yes yes diyin. policyniz defaulta geri gelsin...

kolay gelsin

Gönderildi : 25/09/2008 18:17

Paylaş: