Anasayfa » Forum

Terminal sunucu bir...

Terminal sunucu birden fazla bağlantı sorunu.  

RSS
Doğukan Dinçer
(@DogukanDincer)
Üye

Öncelikle herkese kolay gelsin.Windows server 2008 sunucuma terminal sunucu kurdum ve lisans yapılandırmasını etkinleştirdim ancak birden fazla bağlantı yapamıyorum.Birden fazladan kastım uzaktan Admin kullanıcısına bağlanıyorum diğer arkadaşım bağlanmaya çalıştığında beni atıyor bunu nasıl değiştirebilirim? Şimdiden teşekkürler 🙂

Alıntı
Gönderildi : 29/04/2015 00:05
Bahadir ocal
(@Bahadirocal)
Üye

Remote Desktop Services olarak kurdunuz mu, suanki anlatiminizda normal rdp hizmeti olarak calisiyor gibi gorunuyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2015 00:08
Doğukan Dinçer
(@DogukanDincer)
Üye

normal rdp olarak çalışıyor evet hocama bildirdim remote desktop protocol den ayarlayabilirsin dedi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2015 02:07
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Üye Forum Yöneticisi

remote desktop services rolunu kurup

ardindan lisans serveri gostermeniz gerekiyor 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2015 11:14
Doğukan Dinçer
(@DogukanDincer)
Üye

Rollerden terminal server kurdum lisansımı onayladım ancak hala aynı hatayı alıyorum bir kullanıcıya sadece 1 kişi bağlanabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2015 22:24
Doğukan Dinçer
(@DogukanDincer)
Üye

Sorunu çözdüm Terminal hizmetleri yapılandırma sekmesinde gösterilen seçeneklerde "Her kullanıcıyı tek bir oturumla sınırla" seçeneğini iptal ettim yardımlar için sağolun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2015 22:52
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Üye Forum Yöneticisi

aynı kullanıcı ile baglanmak yerine makinaya bağlanacak kişilere ayrı ayrı kullanıcılar açabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/04/2015 11:50
Doğukan Dinçer
(@DogukanDincer)
Üye

Zaten o şekilde yaptım ancak kafama takılan bir sorundu onuda aradan çıkarmış oldum sağolun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/05/2015 14:25
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol