Forum

bilgisayarda oturum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayarda oturum açma yetkisi yok hatası

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@ibrahim.sezeroglu)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Özellikle kullanıcıların şifresini resetlediğinde oturum açma yetkisi yok diyor. bu durumda bizde domainden çıkarıp tekrar domaine sokuyoruz

sorun düzeliyor. ama sık sık bu şekilde yapmak zaman kaybı. acaba bunun gerçek nedeni ney.  

Gönderildi : 27/04/2015 11:59

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

şifre resetleme işini nasıl yapıyorsunuz. Orada bir yanlışlık yapıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 27/04/2015 14:14

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Wins rolü kurulumu? Eğer Wins sunucunuz varsa PC lere girili mi? yoksa Wins feature ınıda ekleyin.

AD+DNS tek sunucumu ? AD olan makinenin bağlandığı network ayarlarını kontrol eder misiniz? Bağlantı problemlerinde servisler toparlanmayabilir. Pağlantıyı test etmek için en güzel yöntem dosyaya kaydedilen sorunlu bilgisayardan günlük ping testi. (ping -a -t -l 1520 sunucuismi > c:\sunucuping.txt)

PC'lerin network ayarları static mi? Eğer static ise IPv6 secili olsun. DNS ve Wins ayarlarını kontrol edin.

PC nin network kartını ve firmware'ini en son ne zaman güncellediniz? Önerim full driver ve windows un güncellenmesi.

PC ile DC aynı subnette mi? Eğer farklı subnette ise paketler Gateway üzerinden döner. Bu durumda Gateway'in network erişim bağlantılarının kontrol edilmesi gerekiyor.

PC işletim sisteminiz nedir? 

Gönderildi : 27/04/2015 14:37

(@ibrahim.sezeroglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

wins servisi var.

dhcp den ip alıyor yani dinamic

driver güncel her trlü windows işletim sistemi var 

Gönderildi : 27/04/2015 16:42

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

DHCP den gelen bilgide Wins bilgisi var mı?

network testlerini yaptınız mı? paket kaybı oluyor mu?

PC ler ile DC aynı network subnetin de mi? Tek DC mi var? 

Sorun yaşandığında DHCP servisinin restart edip dener misiniz?

Gönderildi : 27/04/2015 16:51

(@Bahadirocal)
Gönderiler: 5
Active Member

s,a powershell i administrator olarak acip sunu yapin

Reset-ComputerMachinePassword -Server domain.local -Credential domainadi\administrator

admin sifresinizi girin 

Not: bu islemi hata veren pc veya terminalde normal user ile giris yapip yapacaksiniz. 

Restart-Computer 

bu sekilde cozebilirsiniz.

selamlar

Gönderildi : 28/04/2015 15:43

(@ibrahim.sezeroglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam zaten domainde çıkıp aldığımızda sorun düzeliyor. benim sorum niye çoğu zaman şifre değiştirdiğinde bunu yapıyor. 

Gönderildi : 29/04/2015 11:26

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Şifre değiştirme işlemi kullanıcı terminal üzerinde ctrl+alt+del yaparak kendisimi değiştiriyor yoksa siz dc üzerinde kendiniz mi parolayı değiştiriyor yada sıfırlıyorsunuz??

Gönderildi : 05/05/2015 18:48

(@cemkilic)
Gönderiler: 394
Reputable Member

Merhaba

Özellikle kullanıcıların şifresini resetlediğinde oturum açma yetkisi yok diyor. bu durumda bizde domainden çıkarıp tekrar domaine sokuyoruz

sorun düzeliyor. ama sık sık bu şekilde yapmak zaman kaybı. acaba bunun gerçek nedeni ney.  

normalı o zaten makınayı domaıne alırken yenı bır sıfre atamazsanız makınanız kapanır

ad yapınızda logları kontrol edın yenı bır sıfre atadıktan sonra restart atın sorun duzelecektır 

Gönderildi : 05/05/2015 21:23

(@fatihusta)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba, 

Domain'den çıkarıp  Comp. Name Değişikliği yapıp, tekrardan domain'e dahil eder misin?

Bu sorunu bu şekilde aşmıştım ben.

Gönderildi : 06/05/2015 02:15

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Kullanıcının şifre değişimi ile oturum açma yetkisi arasında bir bağ kuramadım.

Şifre değiştirme işlemini nasıl yapıyorsunuz ?

Şifre değiştirilen kullanıcıdan başka bir kullanıcı o bilgisayarda domaine oturum açabiliyormu?

Gönderildi : 06/05/2015 04:24

(@cemkilic)
Reputable Member

Kullanıcının şifre değişimi ile oturum açma yetkisi arasında bir bağ kuramadım.

Şifre değiştirme işlemini nasıl yapıyorsunuz ?

Şifre değiştirilen kullanıcıdan başka bir kullanıcı o bilgisayarda domaine oturum açabiliyormu?

bulnet bey makınanızı domaıne alırken logın olmak ıcın actıve dırectory de bır sıfre atıyorsunuz

daha spnra restart attıgınızda tekrar bu sıfre ıle log ın oluyorsunuz yanı makınanızın kağanmaması ıcın sıfrelerrınızı

6 ayda bır yenılemenız lazım... eger sız domaın sıfresınız baska bır kullanıcıya varırsenız o kısı sizin sıfrenızle baska bır makınadan oturum

acabılırır 

Gönderildi : 06/05/2015 16:07

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Cem Bey cevabınız için teşekkür ederim.

Anlamadığım kullanıcının şifresi değişimi sonrası oturum açma yetkisi niye değişsin.

kullanıcı ve pc aynı ou içerisinde,aynı policy den etkileniyor,sıd aynı değişen nedir onu anlayamadım.Bu güne kadar bu işlemleri yüzlerce kez yaptım başıma böyle bir iş gelmedi.

Gönderildi : 06/05/2015 16:20

(@cemkilic)
Reputable Member

Cem Bey cevabınız için teşekkür ederim.

Anlamadığım kullanıcının şifresi değişimi sonrası oturum açma yetkisi niye değişsin.

kullanıcı ve pc aynı ou içerisinde,aynı policy den etkileniyor,sıd aynı değişen nedir onu anlayamadım.Bu güne kadar bu işlemleri yüzlerce kez yaptım başıma böyle bir iş gelmedi.

rica ederım ıyı calısmalar 

Gönderildi : 06/05/2015 22:00

Paylaş: