Forum

windows 2012 wds ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2012 wds kurulumu sonrası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
457 Görüntüleme
(@ibrahim.sezeroglu)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

windows 2012 wds kurdum fakat clientlar aşağıdaki görüldüğü gibi bulmuyor.domain ortamındayız. dhcp ve wds ayrı makinakarda

Gönderildi : 25/04/2015 13:32

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

İbrahim bey merhaba ,

DHCP server ayarları düzgün yapılmadığında bu hata ile karşılaşılıyor genelde.  DHCP server'da Server option (sağ click) Configure Options'a girin. Orada 66 nolu Boot server host name kısmına gerekli bilgiyi yazın.

Gerekirse 67 nolu Boot file name 'de gerekli değeri girin. 

Gönderildi : 25/04/2015 14:10

(@ibrahim.sezeroglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dhcp de bir ayar yapmadım. 66 olan kısma wds makinasının isminimi yoksa dhcp server olan ismimi gireceğiz. bunlar yeterlimi

Gönderildi : 25/04/2015 14:41

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

Boot server host name 'e dc'nizi yazacaksınız. örneğin ; dc1.cozumpark.com gibi

BootFile Name kısmınada image dosyanızın path'ini yazacaksınız.

Eğer başka bir problem yok ise bu şekilde Client pcniz dhcp'den IP alıp gerekli image dosyasını yüklemeye başlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2015 15:53

(@ibrahim.sezeroglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

erekirse 67 nolu Boot file name 'de gerekli değeri girin. dediniz. boot file kısmına tam olarak ne olacak anlamadım. hangi image, hnfi server 

Gönderildi : 28/04/2015 14:58

(@evrenbaycan)
Gönderiler: 31
Eminent Member

selam

WDS yönetim panelinden server adına  sağ tılayıp PXE response sekmesinden Respond to all client computers'si seçermisin (rewuire administrator approvall for unkown computers sekmesindeki işareti kaldır.

boot etmek istediğin pcnin boot sıralamasında birinci sırada network boot olmalı

Hyper v üzerinden clienti boot etmeyi deniyorsam eğer; hyper-v üzerinde network adaptörden boot edemezsin onun yerine add hardware deyip network sekmesinde Legacy Network Adaptör eklemelisin. 

Gönderildi : 04/05/2015 13:14

Paylaş: