Forum

network üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network üzerinden işletim sistemi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
663 Görüntüleme
(@ibrahim.sezeroglu)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

network üzerinden işletim sistemi kurup, kurulurken bilgisayarı domaine alıpi sürücülerini otamatik olarka yükleyen program varmı

Gönderildi : 24/04/2015 13:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@gurkanyildiz)
Gönderiler: 5
Active Member

(@ibrahim.sezeroglu)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

1)wds ile sadce işletim sistemi kuruyorum benim istediğim makna kurulurken domaine alması, driverlerı kurması gibi

2) client ların ip aralığı 10.8.2.0/24

wds 10.8.1.12

dhcp: 10.8.1.11

bu aralığa göre dhcp ayarlarında bir değişiklik yapmam gerekirmi. açılışta pxe den açamıyorum 

Gönderildi : 25/04/2015 12:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu durumda sizin isteiğinizi sccm karşılar. Sccm zero touch teknoljisini kullanarak, yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmlar. 

Gönderildi : 03/05/2015 04:22

(@gurkanyildiz)
Gönderiler: 5
Active Member

1-wds üzerinden makineleri domaine alabiliyorsunuz ayrıca belirlediğiniz şekilde computer name de veriyor, image tanımladığınız driverlarında kurulumunu yapıyor 

2- dhcp üzerinde pxe kaydı girmeniz gerekiyor

her iki sorunuzun cevabı  makalede var incelemenizi tavsiye ederim kolay gelsin

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/12/27/windows-server-2008-r2-windows-deployment-services-ve-windows-7-deployment.aspx 

Gönderildi : 07/05/2015 19:53

(@ibrahimmuslu)
Gönderiler: 9
Active Member

Selamlar, 

İstediğiniz konfigürasyonu en iyi sccm üzerinden yapabilirsiniz. Şirketimizde bizde sccm'y kullanmaya başladık. Domain'e almak ve driverları kurmak dışında, istediğiniz programların kurulumunu veya güncellemelerini, bilgisayarı kurma sırasında veya daha sonra deploy edebiliyorsunuz.

Tşk,

İbrahim 

Gönderildi : 08/05/2015 13:58

Paylaş: