Forum

İİS ' de Network'te...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İİS ' de Network'te paylaşılan bir klasörü sanal dizin olarak açma

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,511 Görüntüleme
(@mustafauyar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Network'te NAS sunucu var paylaşılan klasörü İİS'de sanal dizin olarak ekliyorum fakat hata veriyor ( Fiziksel Yol Kimlik Bilgilerine  Nas' Ciyazında Bağlı Klasör İçin Login Şifrelerini Yazdığımda'da  Erişemiyorum / Anonim Kimlik Doğrulama Olarakta Aynı Hatayı Alıyorum ) 

HATA ________________________________ 

Modül IIS Web Core 

Bildirim BeginRequest 

İşleyici Henüz belirlenmedi 

Hata Kodu 0x80070003 

Yapılandırma Hatası Yapılandırma dosyası okunamıyor  

Yapılandırma Dosyası \\?\R:\web.config 

İstenen URL  

Fiziksel Yol R:\Ocak\Sünnet\27.mus/\DSC_9689.JPG 

Oturum Açma Yöntemi Henüz belirlenmedi 

Oturum Açan Kullanıcı Henüz belirlenmedi 

Gönderildi : 17/04/2015 13:58

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İlgili dizini MAP drive olarak tanıtarak dener misiniz? Bu şekilde sorun olmaması gerekir.

Gönderildi : 17/04/2015 14:15

(@mustafauyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Map drive olarakta aynı sorun kullanıcı yetkilendirme olarak ekstra bi ayar falan mı yapmam gerekiyor acaba ( NAS CİYAZINDA PAYLAŞILAN KLASÖRE everyone yetkisi verdiğimde sorun olmuyor )  ama şifre korumalı olmak zorunda .. 

Gönderildi : 17/04/2015 14:27

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Evet yetkilendirme yaptıktan sonra IIS'in olduğu sunucudan dizin olarak gösterebilirsiniz.

Gönderildi : 17/04/2015 18:21

(@mustafauyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

iis'de yetkilendirmeyi yapamıyorum yardımcı olurmusun ağdaki bir klasörü sanal klasör olarak iis'ye ekleme 

Gönderildi : 17/04/2015 19:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

nas cihazın marka modelini beşlirtmemişsiniz fakat çoğu nas cihaz üzerinde built-in web sunucu geliyor

cihazın kendi içindeki web sunucu ile istediğiniz sayfaları yayınlayıp , iis üzerinde ise link vermek çok daha kolay bir yöntem bence 

Gönderildi : 17/04/2015 19:35

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Dün akşam bu tarz bir durumla karşılaştım.

Sanal dizini ekledikten sonra  Sanal Dizini Yönet > Gelişmiş ayarlara geliyorsunuz

Aşağıdaki resimdeki fiziksel yol kimlik bilgilerine tıklayarak domain olmadan admin userismini set ediyorsunuz pass ile beraber. 

Eğer binding ve diğer network erişimlerinde sorun yok ise sorunsuz açılması lazım.

Üstadlar daha iyi bilirler lakin bunun nedeni IUSR kullanıcısı NAS üzerinde read yetkisine sahip değildir. Siz ne kadar IIS üzerinden R/W yetkisi verirseniz verin oradaki dosyayı okuyamayacaktır. Bu ayar ile Admin user hesabı ile direk diske erişebilirsiniz.

Saygılarımla 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 17/04/2015 19:54

(@mustafauyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

fotoğrafa bakabilir misiniz sanal dizin'de nas' sunucudaki kullanıcı adı şifresini girdiğimde yine hata veriyor  

Gönderildi : 17/04/2015 20:57

(@eravse)
Üye

yani benimde boyle bir domain adi var ama ben girmedim nas/ yapmadan denedinizmi ?

www.profectsoft.com

Gönderildi : 17/04/2015 22:05

(@mustafauyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

etki alanı diye yazıyordum yazmadığımda hata veriyor böyle bir kullanıcı yok diyor yanlış yapmıyorum dimi nas kullanıcı adı ve şifresini yazıyorum         [ (ETKİ ALANI  \ KULLANICI ) ] şeklinde yazdım 

Gönderildi : 17/04/2015 22:28

(@eravse)
Üye

yani soyle soyliyeyim belki bendeki sistem.ayni user olabilir.

nas ve windows admini ayni user bende. ve nas la sunucu ayni etki alaninda zannedersem o yuzden ben yazmadim.  

www.profectsoft.com

Gönderildi : 17/04/2015 22:39

(@mustafauyar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows'tada aynı kullanıcı hesabını oluşturunca hata ortadan kalktı ama şunu merak ediyorum neden etki alanında sıkıntı yaratıyor 

Gönderildi : 18/04/2015 00:23

(@eravse)
Üye

Gerçekten bukadar teknik detayini bilemiyorum ustadlarimiz bir el atsin 🙂 bildiigm tek sey ayni isim oldugu ve calistigi 🙂 etki alani olmadan 🙂 

cozuldugune sevindim kolay gelsin

saygilarimla 

www.profectsoft.com

Gönderildi : 18/04/2015 00:29

Paylaş: