Forum

Bu iş istasyonu ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız (aşılamayan bir hata)

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@Zarifbulut)
Gönderiler: 172
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Başlıkta belirttiğim gibi bir sorun yaşıyorum. Daha önce benzer sorunlar oldu. Domainden çıkarıp yeniden etki alanına dahil ettiğimde sorun çözülüyordu. Fakat bu sefer geri dönüşü olmayan bir sorun haline geldi. Kullanıcıya ait masaüstüne ulaşabiliyorum yani etki adıyla açabiliyorum. Administrator şifresi isteyen değişiklilikler yaptığımda ise tekrar şifre menüsü gelerek "Bu iş istasyonu ile birinci etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız" diye tekrar beliriyor. hiç bir işlem yapamıyorum. tek bir değişiklilik dahi. Sistemi geri almak vb şeylerde ise yeniden aynı hatayı veriyor.

Format atmam çok sakıncalı çünkü üzerinde stabil yüklü yazılımlar var cihazlara bağlı olan. A dostlar ne yapmalıyım nasıl bu işi halledebilirim. 

Gönderildi : 14/04/2015 20:25

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Domain controller üzerinden bilgisayar ı silin.

Aynı isimde başka bilgisayar olmadığına emin olun.

dns lerin doğru olduğuna emin olduktan sonra tekrar domaine alın makinayı.

Gönderildi : 14/04/2015 20:27

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Domain controller üzerinden bilgisayar ı silin.

Aynı isimde başka bilgisayar olmadığına emin olun.

dns lerin doğru olduğuna emin olduktan sonra tekrar domaine alın makinayı.

Öncelikle ivedi cevabın için teşekkür ederim.

Domain Controller hangi sekmede biraz açabilir misin? 

Gönderildi : 14/04/2015 20:37

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

Active Directory kurulu olan sunucuya git. Orada ''administrative tools'' altında  ''active directory users and computers'' var. Onun içerisinde computers başlığı altında.

Gönderildi : 14/04/2015 20:49

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Active Directory kurulu olan sunucuya git. Orada ''administrative tools'' altında  ''active directory users and computers'' var. Onun içerisinde computers başlığı altında.

buldum.. Sağol.

Peki kurulu olan ve tekrar kurmamız imkansız olan yazılımlar var. bu işlemden sonra bozulmalar olabilir mi? 

Gönderildi : 14/04/2015 21:06

(@emrahyilmaz-2)
Noble Member

sorun olmaz ama bu kadar riskli ve seni endişelendirecek bir durum varsa, basit bir işlem bile yapacaksan önce diski klonla için rahat etsin.

Gönderildi : 15/04/2015 02:31

Paylaş: