Forum

Domain Kullanıcılar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Kullanıcılarının Şifresini Öğrenme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
4,127 Görüntüleme
(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Mevcut domain'imdeki kullanıcıların şifresini öğrenebilir miyim? 

Gönderildi : 01/04/2015 17:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar,

en kolay yolu kullanıcıyı arayıp bilgi işlemden arıyoruz şifrenizi alabilir miyim demektir. :))

şaka bir yana domain ortamındaki kullanıcının şifresini görme şansınız malesef yok. çünkü bu şifreler plain text olarak saklanmaz. farklı bir algoritma ile tutulur.

bazı uygulamalar ile şifreler resetlenebilir yada görülebilir ama zor yinede.

neden böyle birşeye ihtiyacınız var?

NOT: Çoğu kullanıcı yukarıda ilk cümledeki durumda şifreyi verir :))

Gönderildi : 02/04/2015 00:57

(@denizayar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

aynen hocam:)

işten ayrıla kullanıcılar oluyor ve bu bazen sıkıntı oluyor o yüzden şifresini kullanıcı anlamadım öğrenmek bana avantaj sağlar neyse sağlık olsun artık 🙂

Gönderildi : 02/04/2015 19:03

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kullanıcı ayrıldıysa neden anlamadan öğrenmek avantaj sağlasın ki, ben sistem yöneticisiysem gider resetlerim şifreyi. Böylece dışarıya açık mail vb. bir erişimi varsa bunu da engellemiş olurum.

Gönderildi : 02/04/2015 19:55

(@denizayar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Onu yapıyorum zaten hocam, sadece şifreyi öğrenmek avantak sağlıcaktı kullanıcı ayrılmadan önce.

Gönderildi : 03/04/2015 13:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Onu yapıyorum zaten hocam, sadece şifreyi öğrenmek avantak sağlıcaktı kullanıcı ayrılmadan önce.

kullanıcı zaten çalışıyor iken şifresini başkasının biliyor olması (hem etik değil ) , onun yaptığı işlemlerden sorumlu olmamasına yol açmazmı 

ben yapmadım şifremi bilen birisi yapmış dese örneğin.

Gönderildi : 03/04/2015 13:11

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Şifrenin anlamı zaten kendisine ait, sadece kendisinin bildiği bir güvenlik aracı olmasıdır. Başka birisi bilirse bir anlamı olmaz. İmzalatılan sözleşme ve taahhütlerde kimseye söylememesi gerektiği özellikle yazar.

Gönderildi : 04/04/2015 12:56

Paylaş: