Forum

Server 2008 R2 upgr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 upgrade Server 2012 sorunları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@serkanalibasoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Server işletim sistemimiz 2008 R2'yi server 2012'ye yükseltme işlemini
yaptım. Yükseltme sonrasın yaşanan bazı sorunlar var. Güncellemeri
yaptığımda yeniden başlatma işlemi sonrasında "bilgisayarınızı yapılandırılamadı. Değişikler geri alınıyor" bu sorunu çözemedim.
Loglara baktığımda aşağıdaki hataları verdiğini gördüm.
Bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir?

Gönderildi : 12/03/2015 17:11

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Gönderdiğiniz hatalar cok genel. Buradan bir şey çıkmaya bilir.

DTC  (Application Rolü altında), Server Backup ve  .Net 3.5 feature 'ı kurulumu. EĞer kurulu ise kaldırıp yeniden kurar mısınız? Değilse kurunuz

Ayrıca IIS upgrade öncesinde varsa upgrade sonrası yapılandıramamış olabilir. Sitenin yedeğini alıp IIS i Kaldırıp  kurmayı deneyiniz.

Ayrıca Virtual C++  2005, 2008 ve 2010 u kurun

Eğer bunlara rağmen sorun düzelmez ise upgrade öncesi sunucuda hangi servisler kuruluydu ve ne için kullandığınıza ait bilgileri verir misiniz? Bunlarla birlikte genel yapınızıda yazar mısınız?

Gönderildi : 08/04/2015 17:15

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Hatalar çok genel. Buradan bir şey çıkmaya bilir.

Upgrade öncesinde IIS kurulumuydu. Eğer kurulu ise sitenin yedeğini alıp IIS i kaldırdıktan sonra yeniden kurun.

Sunucu üzerinden DTC, Server Backup ve .Net3.5 kurulumu. Eğer kurulu ise kaldırıp yeniden kurar mısınız? Kuru değilse kurunuz.

Ayrıca Visual C++ kurulu değilse kurunuz.

Bunlara rağmen sorun düzelmedi ise upgrade öncesi sunucuda hangi servislerin kurulu olduğunu ve sunucunun ne için kullanıldığını yazar mısınız? Bununlar birlikte genel olarak sistem yapınızı paylaşınız 

Gönderildi : 08/04/2015 17:19

Paylaş: