Forum

gpo ile ip adresini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo ile ip adresini değiştirmeyi engelleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,167 Görüntüleme
(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Sistemimizde server2008 r2 ,20 client, var kullanıcıların bazıları dns'leri değiştirerek istemediğimiz sitelre giriyorlar.İp ve dns değişimini gpo ile nasıl engellerim? yada başa bir yöntemi varsa onuda yapabilirim.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 05/03/2015 19:07

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Kullanıcılarınızı local admin yerine power users grubuna ekleyin.

Gönderildi : 05/03/2015 19:16

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkürler Emrah Hoca

Fakat bu seferde program kuramıyorum.Benim istediğim sadece ip adresini değiştirmesin program kurabilsin. 

Gönderildi : 03/06/2015 15:27

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

O zaman gpo üzerinden ağ ve paylaşım merkezini gizleyeceksiniz. Bu durumda kullanıcılar kablosuz ağ özelliklerine de giremeyecekler.

xp makinalarda gpo üzerinden local admin olsa bile engellenebiliyordu eskiden.

Başka yöntem;

Ip değiştirmede sıkıntı yaşıyorsanız o zaman tüm kullanıcıları dhc üzerinden rezerve edeceksiniz ve otomatik ip almalarını sağlayacaksınız. rezerve dışı diğer ipleri de firewall üzerinden çıkışını kısıtlarsınız internete çıkamazlar.

Aslında ad ortamı kullanıcıları kontrol altına almak olduğu için, local admin olmamaları daha iyi.

Power user kullanıcıları üzerinde, exe dosyasına sağ tıklayarak farklı kullanıcı ile kur diyerek de program kurabilirsiniz sıkıntı buysa.

Gönderildi : 04/06/2015 20:07

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Emrah Hoca.

Gönderildi : 04/06/2015 20:47

(@selimhangurbuzz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Emrah hocam 

admin yetkili bir kullanıcıdan admin yetkisini aldım.powerusers yaptım.daha önceden kurulu olan programa erişim problemi veriyor bunu nasıl çözerim. ? 

Gönderildi : 06/06/2015 17:02

Paylaş: