Forum

2012 R2 Replikasyon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 R2 Replikasyon sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
793 Görüntüleme
(@AzizKAZDAL)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Farklı 2 lokasyonda bulunan DC ler arasında replikasyon sıkıntısı yaşıyorum. Yapı ve karşılaştığım event ID ler aşağıda özetlemeye çalıştım. 

A lokasyonu x.x.50.0/24 network (merkez lokasyon), B lokasyonu ise x.x.105.0/24 network yapısına sahip.

A ve B lokasyonunda sanallaştırılmış 2 sunucu var. 2 fiziksel sunucu üzerinde de 2012 R2 (Hyper-V) çalışıyor. TÜm sunucu işletim sistemleri Hyper-V üzerinde çalışmakta. PRDC olarak 50 network de sanal sunucu konumlandırılmıştır. Ayrıca 50 network de ADC da bulunmaktadır. 105 networkunde ise ADC olarak bir sanal sunucu konumlandırılmıştır. 2 lokasyon arasında IPSec VPN bağlantısı bulunmakta. 50 networkunde Radio link ve 105 networkunde ise ADSL hat bulunmakta. 

50 network de ki sunucu Dell PowerEdge R720. 105 networkdeki sunucu ise HP Proliand DL360 G7.  

Merkezdeki PRDC üzerinde gördüğüm eventler aşağıdadır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Event ID : 1308 

The Knowledge Consistency Checker (KCC) has detected that successive attempts to replicate with the following directory service has consistently failed. 

Attempts:

108 

Directory service:

CN=NTDS Settings,CN=XXX,CN=Servers,CN=Default-First-Site-Name,CN=Sites,CN=Configuration,DC=xxx,DC=local 

Period of time (minutes):

133 

The Connection object for this directory service will be ignored, and a new temporary connection will be established to ensure that replication continues. Once replication with this directory service resumes, the temporary connection will be removed. 

Additional Data 

Error value:

1727 The remote procedure call failed and did not execute.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Event ID : 5014

The DFS Replication service is stopping communication with partner XXX for replication group Domain System Volume due to an error. The service will retry the connection periodically. 

Additional Information: 

Error: 1723 (The RPC server is too busy to complete this operation.) 

Connection ID: 97A63BF6-46BC-4506-8720-44B3867B5CE7 

Replication Group ID: 75479FE1-2F3A-4A9B-9D05-EBBD2BDC1195

Event ID : 5002

The DFS Replication service encountered an error communicating with partner xxx for replication group Domain System Volume. 

Partner DNS address: XXX.xxxx.local 

Optional data if available: 

Partner WINS Address: XXX

Partner IP Address: XXX.XXX.105.125

The service will retry the connection periodically. 

Additional Information: 

Error: 1753 (There are no more endpoints available from the endpoint mapper.) 

Connection ID: 97A63BF6-46BC-4506-8720-44B3867B5CE7 

Replication Group ID: 75479FE1-2F3A-4A9B-9D05-EBBD2BDC1195

DC ler üzerinde Symantec EP ve SC Endpoint protection var. fakat firewall off durumda. Merkezdeki DC leri tek tek yeniden başlattığım çoğu zamanlarda replikasyonlar çalışıyor fakat aradan zaman geçtikten sonra replikasyonlarda sorun yaşıyorum. HP üzerindeki HP NC382i DP NIC sürücüsü ile ilgili 2012 üzerinde sıkıntılı olduğu çeşitli forumlarda denk geldim. Sıkıntının olası kaynağı olarak şu anda HP üzerinde NIC gibi duruyor. Başka önerdiğiniz yapmam/kontrol etmem gereken bir yöntem var mıdır ?

(Merkezdeki DC leri yeniden başlattıktan sonra site and services den DC ler arasındaki replikasyonlar şu anda düzgün çalışıyor)

Gönderildi : 17/02/2015 16:32

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

HP sunucu üzerinde network kartlarını HP'nin team yazılımı ile team olarak yapıldırıp kullanıyorsanız bunu iptal edip network kartlarını tek olarak kullanmayı deneyebilirmisiniz?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2015 18:40

(@ugur.gunen)
Gönderiler: 3
New Member

merhabalar replikasyonlar hataları bazen windows sürümlerinden kaynaklanabilir acaba ana makinadaki windows server 2012 r2 şeklindemi yoksa farklı bi sürümümü ama genel anlamda az da olsa windows server 2012 r2 da replikasyon sorunları yaşanmaktadaır makinayı kapatıp tekrar açarsanız bi dahaki seferde replikasyon olabilir bu genel bi sorundur r2 bazen sıkıntı çıkartabilior bu konuda

Gönderildi : 26/04/2015 03:27

(@AzizKAZDAL)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın geri dönüş geç oldu. 

2 lokasyondaki sürümlerde bire bir aynı. network kartlarını hem team olarak hemde tekil olarak denedim değişen bir şey olmadı.

sorunun kaynağı ise;

IPSec VPN merkeze radio link üzerinden sonlanıyordu. Radio linki aldığımız ISS IPSEC üzerinden gelen büyük paket geçişine bir şekilde izin vermiyordu. ISS tarafında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra replikasyon düzeldi.

Gönderildi : 08/09/2015 15:15

Paylaş: