Forum

kullanıcların bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcların bilgisayarına ulaşma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

kendi bilgisayarımdan cmd ekranını açıp, kullanıcının bilgisayarında işlem yapıyor gibi nasıl işlem yaparım 

Gönderildi : 13/02/2015 14:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Soru çok yalın biraz açar mısınız? Yapmak istediğiniz tam olarak nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2015 18:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kendi bilgisayarımdaki cmd ekranından kullancının bilgisayarında yapıyormuş gibi işlem yapmak. örneğin ben kendi cmd ekranıma girdiğimde

gpupdate/force komutunu kullanıcının bilgisayarında işlem yapmak istiyorum. 

yani ben kendi bilgidayarımdam cmd ekranında yaptığım her işlemi, yine kendi bilgidayarımın cmd ekranını açıp istediğim bilgisayara connect olup,

yine cmd ekranında yaptığım işlemleri kullanıcın bilgisayarına yansıması. hakan hocam geçmşte söylemil ama unuttum. bir komut vardı cmd ekranına yazıyorduk 

Gönderildi : 14/02/2015 12:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu server tarafında mümkün farm oluşturarak diğer serverleri yönetebilirsiniz ancak kullanıcı tarafında böyle bir durum yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/02/2015 21:21

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

kendi bilgisayarımdaki cmd ekranından kullancının bilgisayarında yapıyormuş gibi işlem yapmak. örneğin ben kendi cmd ekranıma girdiğimde

gpupdate/force komutunu kullanıcının bilgisayarında işlem yapmak istiyorum. 

yani ben kendi bilgidayarımdam cmd ekranında yaptığım her işlemi, yine kendi bilgidayarımın cmd ekranını açıp istediğim bilgisayara connect olup,

yine cmd ekranında yaptığım işlemleri kullanıcın bilgisayarına yansıması. hakan hocam geçmşte söylemil ama unuttum. bir komut vardı cmd ekranına yazıyorduk 

Merhaba,

Sanırım PsExec 'den bahsediyorsunuz.  İncelemenizi rica ederim ; 

http://www.akinsaylik.com/v1/2007/psexec/

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 16/02/2015 03:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler bunu söylüyordum

Gönderildi : 16/02/2015 16:19

Paylaş: