Forum

Erişimi olmayan Dc'...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Erişimi olmayan Dc'lerin Replikasyonu hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@samikalay)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, dağıtık ve çok sunucu olan bir yapıda çalışmaktayım. Networkümüzde bütün sunucular merkeze gelmekte. ;Merkezden replikasyonu sağlanmakta. Fakat iki ayrı birimdeki sunucular birbirleri ile replikasyon kurmaya çalışmakta. Site and services te connection linki oluşturmakta. Fakat replikasyon tetiklediğimde hata almaktayım. Bu durumun komplikasyonu ilgili birimdeki bazı kullanıcıların hesapları kilitlenmekte, yapılan değişikliklerin replikasyonu olmadığı için bilgisayarlara girilememektedir. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/02/2015 12:22

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

merhaba;

almış olduğunuz hata nedir ve bridge head yapılandırması yaptınız mı ? 

Gönderildi : 13/02/2015 13:49

(@samikalay)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, bridge head yapılandırmamız mevct.(Merkezde). hata olarak audit failure halinde kilitlenme ve başarısız oturum girişimleri mevcut. DC kendisini uzak birimdeki dc ye replike etmeye çalışıyor. Ama replikasyon da yapamıyor. Normalde sadece Merkezle replikasyon kurması gerekiyor.

Gönderildi : 13/02/2015 14:15

(@samikalay)
Active Member
Konu başlatıcı

Dc yi 2 defa kaldırıp, site leri silip yeniden oluşturdum.

Gönderildi : 13/02/2015 19:03

(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member

Aynı durumla bizde karşılaştık. Fakat bir türlü çözüm bulamadık. Bir localdeki dcdenden bir merkezdeki dcden login işlemleri oluyor. halbuki localdeki dclerde dhcp üzerinden ip dagıtımı yapılmış durumda. Ancak logon işlemleri merkeze gelmektedir. 

Merhabalar, dağıtık ve çok sunucu olan bir yapıda çalışmaktayım. Networkümüzde bütün sunucular merkeze gelmekte. ;Merkezden replikasyonu sağlanmakta. Fakat iki ayrı birimdeki sunucular birbirleri ile replikasyon kurmaya çalışmakta. Site and services te connection linki oluşturmakta. Fakat replikasyon tetiklediğimde hata almaktayım. Bu durumun komplikasyonu ilgili birimdeki bazı kullanıcıların hesapları kilitlenmekte, yapılan değişikliklerin replikasyonu olmadığı için bilgisayarlara girilememektedir. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/02/2015 17:52

Paylaş: