Forum

local ağımda AD ye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

local ağımda AD ye üye olmayan kullanıcıların tespiti

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@TolgaKaraca)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba active directory 2012 r2 kullanıyorum. iç networkte domaine dahil olmayan kullanıcıları görmek istiyorum.

Ayrıca kendini workgroup a çeken kullanıcılar varsa bunları da tespit etmek istiyorum.

bir de anlık AD ye üye olan kullanıcıların hangilerinin online olduğu hakkında nasıl bilgi edinebilirim. teşekkürler 

Gönderildi : 17/01/2015 03:21

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Tolga bey merhaba,

1. Sorunuzun cevabı şu şekilde çözülebilir. Domaine dahil olan kullanıcıların bilgisayarlarını dns de görebilirsiniz.

2. Domaine dahil olmakla beraber, domaine dahil olmayan kullanıcıları dhcp den görebilirsiniz. DNS tablosu ile kıyaslayıp domaine dahil olmayanları tespit edebilirsiniz.

3.User kendisini nasıl workgroup'a çekecek ki ? Haydi çekiyor diyelim. Group policy den bunu kapatabilirsiniz.

4. Bu soru için verebilecek herhangi bir cevabım yok. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilir. 

İyi günler. 

Gönderildi : 17/01/2015 14:45

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Domaininzde İP Scanner tarzı bir program ile hostnameler ile görebilirsiniz ağ durumunuzu, domaine dahil olan pc lerin suffix DNS uzantılarınızda,

hostname.domain.local olarak görebilirsiniz, DNS sunucunuzdan bakabilirsiniz , DHCP sunucunuzdan bakabilirsiniz,

User kendisini workgroup çekiyor ise, localde bir kullanıcı var demektir, localda ki kullanıcıları disable edip, sadece kendinize bir user yada administrator kullanıcısının şifresini siz biliyorsanız buda yeterli bir durumdur.

AD üzerinde Logon to ile hangi kullanıcının hangi makinede oturum açacağına siz karar verebilirsiniz.  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2015 00:50

Paylaş: