Forum

Bir User'a domaine ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Bir User'a domaine client dahil etme kotasının arttırılması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
648 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir user'ın domaine makine dahil edebileceği sayıyı default değer olan 10'dan yukarı çekmek istiyorum. Tüm domain kullanıcıları için Machine Account Quota'dan yapılıyor. Bunu biliyorum. ancak  tek bir kullanıcı için bu değeri nasıl arttırabilirim. Yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 06/01/2015 16:34

(@SerxanSherifov)
Gönderiler: 335
Honorable Member

1. ADSIEDIT.MSC
  2. Right click your domain name and select ‘Properties’
  3. find ms-DS-MachineAccountQuota an change to 0

Group policy ile de sadece belirlenen kullanıcıların domaine dahil etme yetkisi verebilirsiniz.

Gönderildi : 07/01/2015 10:58

(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Bu işlemi komut kullanarak yapabilir miyim. Tek kullanıcıya yetki verme işlemini." Dsadd quota "komutu bu iş için kullanılabilir mi. Evetse komut nasıl olmalı. Bu konuda bilgi paylaşabilir misiniz acaba.

Gönderildi : 08/01/2015 14:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer adsiedit ile yaparsanız bu tüm organizasyonu etkiler. Eğer kullanıcı bazlı izin verecekseniz bu değeri değiştirmeyin, sadece aşağıdaki gibi GPO üzerinden kime yetki vermek istiyorsanız ilgili kişi veya gruba yetki verin.

Default Domain Policy içerisinde

Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > User Rights Assignment. Expand User Rights Assignment. On the right hand side double-click Add workstations to Domain policy.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2022 12:51

Paylaş: