Forum

symantec backup exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec backup exec backup incremental backup öneri

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

mERHABA

symantec backup exec 2010 kullanıyoruz. ve ibm ts3100 backu ünitesi kullanıyoruz. 750 gb lık bir veriyi 22 saatte alıyoruz. biz bunun

yerine cumartesi günü  full backup alıp diğre günler incremental yani değişenleri almak istiyoruz. bu şekilde yapasak restore yapak gerekir ise

örneğin cumartesi günü tam backup alsak, diğer günlerde incremental alsak cuma günü bir kullanıcının verisini geri dönmek gerekir ise sorun yaşarmıyız veya ne yapmalıyız

Gönderildi : 03/01/2015 13:11

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

incremental da önemli olan cuma gunun ki incremental dan dönüş yapacaksanız aradaki diğer günlerinde incremental sağlam olmalı .

aradan silinen yada bozulan incremental olursa ileri tarih incremental dosyaların işe yaramaz gerideki bir incremental işene yarar.

Gönderildi : 03/01/2015 15:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

erol hocam

dediğiniz doğru benim öğrenmek istediğim 2. şey bizde ib loader ünite var. ve grup olarak file server için 4 tane 3 tb. kartuş var.

şimdi ben pazar günü tam backup aldım ve 3 tb doluyor. diğer günler incremental ladım pazar günü gruptaki illk kartuşa yazdı. acaba dier günlerdeki incremental backup'ı gruptaki hangi kartuşa yazdığını nasıl öğrenirim.

2) sizce incremental backup akıllacamı yapılan yerlerde nasıl yapılıyor 

Gönderildi : 04/01/2015 17:53

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Tape unite degilde disk to disk olarak yedek alsan daha hizli olur

Bende inc, aliyorum 6 yildir sikinti olmadi,

Backup unitesinin logu yok mu .

offsite copy ile olusan backup dosyalarini 2. Bir yere gonderebilirsin.

Tape olayina cozzum degil ama 

Gönderildi : 04/01/2015 20:15

Paylaş: