Forum

Active Directory us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory users and computers penceresini açamamak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@ErdemErol)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Kurmuş olduğum bir domain controller'da bir kullanıcının sadece kullanıcı açıp silme vb. gibi yetkilerinin olmasını istiyordum.Öncelikle kullanıcıyı oluşturup "Users" kısmında Delegate Control diyerek  "Create delete and manage user accounts" seçeneğini seçerek yetkilerini verdim.Ardından bu domain controller sunucusuna uzak masaüstü yapabilsin diye gerekli yetkilendirmeleri verdim.Ancak Bu kullanıcı kendi oturumunu açtığı "Active Directory Users and Computers" ikonuna çift tıkladığında yetkilendirme sormaktadır ve kendi kullanıcı ile bu pencereyi açamamaktadır.Bu ikonun özelliklerine baktığım zaman "security" sekmesinde o kullanıcıyı eklemiş idim.Nerde yanlış yapıyor olabilirim?İlginize çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/12/2014 13:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.yavuztasci.com/windows-server-2008r2-active-directory-delegation/ buradan tekrar bir inceleme yapın atladığınız nokta olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/12/2014 00:55

(@ErdemErol)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginize çok teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 30/12/2014 17:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim. Son durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2014 00:22

(@ErdemErol)
Active Member
Konu başlatıcı

Bİr kullanıcı açtım ve ona öncelikle DC'ye uzakmasaüstü yapabilsin diye gerekli yetkileri verdim.Ardından Computer & Users'da Delegate Control diyerek o kullanıcıya "Add delete manage " hakkını verdim ve şu anda o kullanıcı ile gerekli kullanıcıları açabiliyorum.Teşekkürler.

Gönderildi : 31/12/2014 16:37

Paylaş: