Active Directory us...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory users and computers penceresini açamamak  

  RSS
Erdem Erol
(@ErdemErol)
Üye

Kurmuş olduğum bir domain controller'da bir kullanıcının sadece kullanıcı açıp silme vb. gibi yetkilerinin olmasını istiyordum.Öncelikle kullanıcıyı oluşturup "Users" kısmında Delegate Control diyerek  "Create delete and manage user accounts" seçeneğini seçerek yetkilerini verdim.Ardından bu domain controller sunucusuna uzak masaüstü yapabilsin diye gerekli yetkilendirmeleri verdim.Ancak Bu kullanıcı kendi oturumunu açtığı "Active Directory Users and Computers" ikonuna çift tıkladığında yetkilendirme sormaktadır ve kendi kullanıcı ile bu pencereyi açamamaktadır.Bu ikonun özelliklerine baktığım zaman "security" sekmesinde o kullanıcıyı eklemiş idim.Nerde yanlış yapıyor olabilirim?İlginize çok teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 29/12/2014 12:49
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
http://www.yavuztasci.com/windows-server-2008r2-active-directory-delegation/ buradan tekrar bir inceleme yapın atladığınız nokta olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2014 23:55
Erdem Erol
(@ErdemErol)
Üye

İlginize çok teşekkür ediyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2014 16:05
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim. Son durum nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2014 23:22
Erdem Erol
(@ErdemErol)
Üye

Bİr kullanıcı açtım ve ona öncelikle DC'ye uzakmasaüstü yapabilsin diye gerekli yetkileri verdim.Ardından Computer & Users'da Delegate Control diyerek o kullanıcıya "Add delete manage " hakkını verdim ve şu anda o kullanıcı ile gerekli kullanıcıları açabiliyorum.Teşekkürler.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2014 15:37
Paylaş: