Forum

server 2008 uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 uzak masaüstü yazıcı problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@barbarossacmali)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 2008 server da uzak masaüstünden bağlandığımda lokal yazıcıları göremiyorum formda bu konuyla ilgili yazıları okuyup uyguladım fakat sonuç değişmedi printeri server a yukledim terminalde register ayarını yaptım hatta uzak masaüstü lisansını kaldırıp tekrar yükledim thinprint programını yukledim fakat muhtemelen ayarlarını yapamadığımdan dolayı hata verdi programı uninstall edince yazıcılardaki bağlantı noktalarındaki ts ile başlayan portlar uçtu terminal server ayarlarını kaldırıp tekrar yüklememe rağmen ts portları geri gelmedi bu arada server A.D modda değil workgroupta bununla bir alakası olabilirmi bilmiyorum ama yardım aldığım kişilerde zaten denediğim seyleri soyluyorlar internetten ve formdan okuduklarımıda denedim ama bir türlü olmuyor üstelik mac den de bağlanamıyorum yardımcı olacaklara şimdiden teşekkur ederim

Gönderildi : 24/12/2014 22:25

(@mustafaakkus)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba

Yaptidigim server kurumlarinda thinprint yoksa printer driverlerini servere yukluyorum  vé genelde sorun cikmiyor. Birde easyprint iptal ediyorum (strateji bolumunden).

Az sa olsa thinprint de kullaniyorum ( lisansi col pahali),  bu programla hicbir problème karsilasmadim.

Cozumparkta ki bir baska forum bolumunde bir arkadas sorunu spool dosyasini paylasarak cozmus, hic yapmadigim vé denemedigim bir sey. Belki sizin sorunu cozebilir !? 

Daha fazla ayrinti verirseniz yardumci olmaya calisirim. 

Gönderildi : 24/12/2014 22:54

(@barbarossacmali)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet spool dosyasınıda paylaştırdım ama sonuç değişmedi  enteresan bir sorun lokalde yada lokasyon dışında servere kim bağlanrsa bağlansın terminallerin lokal printer ları uzak masaüstü bağlantısında görünmuyor daha önce 2003 vardı bu problemle hiç karşılaşmadım 

Gönderildi : 25/12/2014 05:26

Paylaş: