Forum

DC - ADC Eşitleme H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC - ADC Eşitleme Hatası

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Ortamda Server 2008R2 Std. kurulu. Dc ve ADC yapılandırılması mevcut. Aşağıda ki eşitleme hatasını bazen alıyorum. İnternette araştırdım pek sağlıklı bilgiye erişemedim. Teşekkürler.

http://hizliresim.com/31PmV0  

Gönderildi : 23/12/2014 11:52

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Backupserver sunucunuzun erişilemez olduğu görünüyor, Servisleri ve Eventleri kontrol edebilir misiniz?

Gönderildi : 24/12/2014 11:53

(@AliCevik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Kontrol ettim. Bir sorun yok. bu hatayı her zaman vermiyor. Bazen sorun oluyor. Çoğu zaman eşitleme başarılı oluyor. Domain adından kaynaklanabilir diye şüpheleniyorum. Domain ismi  " sirketadı.com"    ve bu uzantıda bize ait olmayan bir site var. Bizim web deki uzantımız  .com.tr dir.

Olmazsa damain ismini   sirketadı-local.com    yapacağım. 

Gönderildi : 24/12/2014 14:40

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

Domain adına ping attığınızda doğru ip adresini çözüyormu kontrol edebilir misiniz? bu gibi durumlara karşı .local uzantılı domainleri kullanıyoruz çakışma ihtimaline karşı, tavsiyem domain isminizi değiştirmenizdir.

Gönderildi : 24/12/2014 17:32

(@AliCevik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen katılıyorum. Domain adını   -local.com   olarak değiştireceğim. Geçen yıl başka bir firma da buna benzer sorun yaşamıştım. Domain adını küçük bir ek yaparak sorunu çözmüştüm.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/12/2014 18:35

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

şirketadı.local olarak da kullanabilirsiniz, sonunda .com kullanmanız şart mı 🙂

Gönderildi : 24/12/2014 18:38

(@AliCevik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şu an ki domain adının sonu  .com Sonunu .local  olarak yapmak için tüm client ları dc den düşürüp yeni domaine almak gerekir bu da baya zaman ve iş kaybı olur. Domain Rename  yapacağımdan dolayı kullanıcı yeni isimli domaine hiç bir şey olmamış gibi girebilecek. Sadece isim-local.com olarak değiştireceğim.

Gönderildi : 24/12/2014 18:56

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

Domain Rename biraz riskli bir işlem, ortamda Exchange Server 2007 veya sonrası varsa desteklenmiyor bilginize, önerim sanal bir sunucuya yeni domain kurup ve ADMT ile kullanıcı ve computer hesaplarını taşımanızdır.

Gönderildi : 24/12/2014 21:00

(@AliCevik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

ADMT ile kullanıcı ve computer hesaplarının taşınmasını araştıracağım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/12/2014 19:01

Paylaş: