Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2012 Access Based Enumeration

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@OlcayHAMAMCI)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar umarım doğru yere açmışımdır başlığı şimdiden değerli vaktinizi aldığım için özür dilerim. Ben bilgisayar öğretmeniyim ve bir kurumum bilgi işleminde sistem destek personeli olarak işe girdim. Dosya sunucusu kurdum bir adet araştıra araştıra her şeyi buldum bir noktada takıldım. 100 den fazla birim var ve her birime bir adet klasör verilecek (örn: arsiv birimi, teknik destek birimi, vs). Bunun için DFS kurdum tüm dosyaları paylaşıma açtım güzel şekilde çalışıyor. Access Based Enumeration özelliğini nasıl kullanacağımı bilemedim. Ben teknik birim klasörünü sadece teknik birimdekiler görsün istiyorum. Yetkisi olmayan birimler görmesin. Bunun için paylaştığım klasörün "properties"ine gidip "advanced" sekmesinin altındaki "set explicit view permissions on the DFS folder" tikini işaretleyip "configure view permissions" düğmesine tıkladığımda görmesini istemediğim birimleri tek tek yazmam gerekiyor. 100 tane birimi oraya yazmak çok zahmetli olacak bunun daha basiti veya istediğim olayın daha kolay bir alternatif çözümü var mıdır ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 21/12/2014 16:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Server 2012 üzerinde zaten ABE özelliği bulunmaktadır. Dosyada hakkı olmayan kişiler tarafından zaten görünmez durumdadır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/12/2014 19:05

(@OlcayHAMAMCI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server 2012 üzerinde zaten ABE özelliği bulunmaktadır. Dosyada hakkı olmayan kişiler tarafından zaten görünmez durumdadır.

Hocam nerde hata yapıyorum o zaman sistem adında bi klasöre sadece sistem grubu görsün diye yetki verdim. Teknik grubu da bu paylaşımı görüyor fakat açamıyor. 

Gönderildi : 22/12/2014 03:25

(@OlcayHAMAMCI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tamamdır hocam sorunu çözdüm ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 22/12/2014 04:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geçmiş olsun. Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/12/2014 13:26

Paylaş: