Forum

Active Directory Da...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Database'ine kullanici iceri aktarma

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,803 Görüntüleme
(@TahirDEMiRTAS)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba...

Dc sistemi olan bir network yapisinda active directory databaseine elimde 800 den fazla kullanici bilgisi olan kullanicilari aktarmak istiyorum. 800 kullanici excel formatında bu durumda db acip tablo olarak aktarmam gerek. yaptiğim arastirmalarda kullanici bilgilerinin %SystemRoot%\ntds\NTDS.DIT adli dosyada saklandıgını ogrendim fakat hicbir yerde bunu nasil editleyebilecegimiz yazmiyor. Acaba yapmak istediğim  eylem mümkün mü ? aksi halde tek tek elle girmek zorunda kalicam. Gorusleriniz icin simdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Gönderildi : 19/09/2008 23:11

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

Active Directory Cok hassas bir yapıdır. Şu ana kadar DB nin editlendiğini hiç duymadım. Eğer editleme imkanı varsa bile bu içine aktardıgınız domaine zarar verebilir. 2 Gece Önce Domain Çökmesi sonucu 1 gecede domain (DC, ADC,exchange, ISA kurup ve 80 pc yi eski domainden cıkarıp yeni domaine alma )kuran birisi olarak Domaininizi Riske atmayın ve kullanıcıları tek tek girin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/09/2008 00:10

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hm... bu cok kotu ya. napalim artik parmaklara kuvvet cok tesekkur ederim cevabiniz icin. kolay gelsin.

Gönderildi : 20/09/2008 08:02

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

gEREK YOK ... Eğer Excel e aktarmak istiyorsanız, OU nun üzerinde sağ click export... Direkt excel e atar...

Kolay gele

Gönderildi : 20/09/2008 21:15

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Erdal Hocam export edildigine göre baska bir domaine import edilebilirmi? eger edilebilirse sağlıklı olur mu ?

Gönderildi : 20/09/2008 21:19

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Erdal Hocam sen yanlis anladin sanirim benim derdim export deil import. yani ad ye userlari ipmort edicem. ama elimdeki excel formatindaki userlarin ise sadece adi soyadi bide kendilerine ait nolari war. he eger boyle import warsa gerekirse hepsine excel de ad nin table ina gore doldururum oyle import ederim. war mi dir ki boyle bi olay ?

Gönderildi : 21/09/2008 00:47

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

İki domain arasında trust kurarak kullanıcılar aktarılabilir.

Gönderildi : 21/09/2008 01:02

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

🙂 Eser Bey merhaba elimde 2 domain yok. Bi domain war bir de excel formatinda kullanici bilgileri...

Gönderildi : 21/09/2008 01:09

(@esersolmaz)

Hım peki !!!!

O zaman csvde ile yapabilirsin.

http://www.computerperformance.co.uk/Logon/Logon_CSVDE.htm

Gönderildi : 21/09/2008 01:17

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cok saolun eser Bey aradigim buydu biraz inceleyim bunu gercekten cok saolun...

Gönderildi : 21/09/2008 01:26

(@esersolmaz)

Rica ederim kolay gelsin....

Gönderildi : 21/09/2008 01:29

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

elimde listesi bulunan kullanicilari ad ye import ettim fakat import sirasinda 2000 den fazla user olursa (ki elimdeki liste yaklasik 4000), ad bilgisayar ve kullanicilari konsolunu acamiyorum. Hata veriyor. Hataya ragmen acsamda konsol da sadece 2000 useri gorebiliyorum. Acaba Ad nin 2000 user limiti mi war?Eger oyle bisey varsa veya yoksa boyle 4000 user accountu gibi bilgileri harici bi yerde saklayabilirmiyim ad den ayirip ? Veye import sirasinda ben mi bi yanlislik yapiyorum ki boyle hatalarla karsilasip 2000'in den fazlasini goremiyorum ? 

hatanin resmi assagida..

Gönderildi : 10/10/2008 17:50

(@esersolmaz)

Merhaba;

Troubleshooting leri biraz incele istersen belki fikir verebilir .

http://www.computerperformance.co.uk/Logon/Logon_CSVDE_Errors.htm

Gönderildi : 12/10/2008 11:22

(@TahirDEMiRTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Eser Bey cok tesekkür ediyorum ilgilendiginiz icin. Sorunumu hallettim ve kullanicilari sorunsuz import edebildim ve suan ad yapisi gayet saglikli calisiyor. Nasil hallettigime gelince bu import olayi icin 3. parti bi yazilim denedim ve yukarda bahsetttigim problemlerle karsilastim ama daha sonra microsoftun kendi tanimladigi islemlerle (csvde) ile nerde hata var tek tek gorerek saglikli bir sekilde import olayini yaptim. Cok tesekkur ediyorum tekrardan...

Kolay gelsin iyi calismalar

Gönderildi : 15/10/2008 21:49

Paylaş: