Forum

Server 2008 üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 üzerinde Terminal Kullanıcısına Yetki Tanımlama

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
870 Görüntüleme
(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2008 stn. Kurulu sunucumda Terminal server olarak kullanmaktayım.Kullanıcılarım user olarak üyelikleri bulunmaktadır.Terminal Server üzerinde çalıştırmış olduğum Muhasebe yazılımı Vega Shell açmak istediğimde 'aktif kullanıcı işletim sistemi yetkileri yetersiz' uyarısı almaktayım.

Veganın kullanmış olduğu dosyalara yetki verdim ve regedittende kullanıcılara yetki verdim.Fakat halen aynı sorunu yaşamaktayım.

Yönetici olarak açtığım zaman yada kullanıcılara admin yetkisi verdiğim zaman sorunsuz çalışmaktadır.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Gönderildi : 04/12/2014 14:46

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhaba , Programın ayarlarında yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretledikten sonra user yetkisi olan kullanıcılardan dener misin ?

Gönderildi : 04/12/2014 15:57

(@yasinkale)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Onur Bey

programın uyumluluk ayarları altındaki yönetici olarak çalıştır işaretlidir.Fakat uac açık olunca kullanıcı adı şifre soruyor.Uac kapalı olunca işletim sistemi yetkileri yetersiz demektedir.

Başka ne yapabilirim?

Gönderildi : 04/12/2014 16:27

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

merhaba;

Yazılımının kurulum parh'in deki izinleri düzenleyebilir misiniz.  

Gönderildi : 04/12/2014 18:41

(@yasinkale)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih Bey

Kurulum dizindeki tüm dosyalara ve sistem klasörlerine kadar izin verdim.Fakat yine değişen olmadı.

Yazılımı çalıştırırken yönetici düzeyinde izin istemektedir.

Kullanıcı Domain içinde olduğu için ve güvenlik açısında da yetki veremiyorum.

Gp ile fln bu işe çözebilirmiyim?

Gönderildi : 04/12/2014 19:42

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Bu tarz sıkıntıları logo ürünlerinde de yaşıyordum. Sorunu birde şu şekilde çözmeye çalışır mısınız.Kullanıcının yetkilerini administrator seviyesine çıkarıp programı çalıştırdıktan sonra tekrar user seviyesine çekip test edebilir misiniz. Ayrıca eğer bu çözüm olmuyorsa tek çözüm programın açıldıktan sonra hangi klasör ve regedit dosyalarına erişmek istiyorsa o kullanıcı için yetki vermeniz olacaktır. Bunun için process monitor ile programı açıp eriştiği yerleri kontrol edebilirsiniz.

Process Monitor :  http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645

Gönderildi : 04/12/2014 20:13

Paylaş: