Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü bağlantıda sabit program çalıştırma.

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,229 Görüntüleme
(@ibrahimkilic)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Firmamızda server2008 r2 standart bir server imiz var. Dışardan remote 4 bağlantımızı bulunuyor. Ben bu bağlatılarda ikisine sabit program atamak istiyorum. Kullanıcı profili - ortam dan belirtmiş olduğum programı çalıştırmıyor direk masaüstü geliyor. Kullanıcılar farklı program çalıştırmaları gerektiği için remote sunucu yapılandırmasından değilde kullanıcı profillerinden yapmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir kaç makale inceledim ama işime yaramadı...

Gönderildi : 30/11/2014 22:52

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhaba , Clientın Uzak Masaüstü ayarlarında Programlar bölümünden çalıştaracağın programın yolunu göstermen yeterli olacaktır.

Gönderildi : 01/12/2014 12:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Bu işlem yeterli olmadı mı acaba ?

iyi çalışmalar

Gönderildi : 01/12/2014 13:04

(@ibrahimkilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Ne yazıkki ordan olmuyor. Kullanıcıda sabit bilgisayar olmıycak. O yüzden kullanıcı tarafında ayar yapamıyorum.

Gönderildi : 01/12/2014 16:30

(@vasviuysal)
Üye

Ne yazıkki ordan olmuyor. Kullanıcıda sabit bilgisayar olmıycak. O yüzden kullanıcı tarafında ayar yapamıyorum.

client tarafı degil bu uzak masaustu baglantı yapılan sunucudaki user profile ozellikleri 

Gönderildi : 01/12/2014 16:41

(@ibrahimkilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucu daki profil ayarı o şekilde. Client tarafı cevabı üsteki onur arkadaşın mesajı içindi.rdp server configuration dan da denedim gene masaüstü geliyor. Yani kullanıcı profili yada geneli farketmiyor. Belirttiğim programı açmıyor.

Gönderildi : 01/12/2014 18:32

(@vasviuysal)
Üye

yolu yanlis yazıyor olabilirsiniz

o ekranın screenshotunu paylaşabilirmisiniz

Gönderildi : 01/12/2014 19:17

(@ibrahimkilic)
Active Member
Konu başlatıcı

resim ekliyemedim 🙂 ama dosya konumunda sorun yok bir tanesi d:\ticari\goplus\goplus.exe mesela

Gönderildi : 01/12/2014 20:08

(@ibrahimkilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Burada sbs 2011 de buna benzer bir sorun yaşıyan bir arkadaş olmuş. policy den masaüstü iptali gibi çözümler sunulmuş. Server 2008 de böyle bir bug  mı var acaba. O çözüm seçeneklerini denemedim çünkü orda en son programı çalıştırdığını fakat programdan  çıktığında bağlatının oturumum kapanmadığını  belirtmiş arkadaş.

Gönderildi : 01/12/2014 20:22

(@ibrahimkilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Microsoftun konu ile ilgili KB969851 bir güncellemesi var fakat güncelleme paketi sisteminiz için uygun değil diyor. Microsoftun tr sitesinde guncellemenin server 2008 için olduğu yazıyor ingilizce sitesinde server 2008 ve server 2008 r2 için diyor ?:) ordada bi tutarsızlık var. Ama şu kesinleşti microsoft kaynaklı bir sorun bu.

Gönderildi : 01/12/2014 21:33

Paylaş: