Forum

DC - Client Zaman F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC - Client Zaman Farkı.

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
448 Görüntüleme
(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

DC ile Clienler arasında tam 7 saatlik fark var. Neden kaynaklanır ve çözümü nedir?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/09/2008 18:32

(@eroldursun)
Gönderiler: 2175
Famed Member

bu kadar saat farkı olunca DC ye bağlantı gerçeleşiyor mu sanki 5 saatten sonra sorun çıkartır diye bi yerlerden aklımda kalmış

nedenini bilmiyorum ama GPO ile net time komutuyla oluşturduğunuz batch file ile saat senkranizasyonu yapılabilir

clientların DC den saatı çekmesini sağlarsın

Gönderildi : 19/09/2008 18:48

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

malesef domaindeki saat dogru olan yerel saattir, clientler 7 saat ileride net time \\dc /set komutunu denedigimde bana düzeltildigini söylüyor

Fakat herhangi bir değişme olmuyor. su anda herhangi bir sorun cıkmadı (exchange hesaplarının şifre sorması dısında, oda clientleri resetleyince gideriliyor )

Gönderildi : 19/09/2008 18:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Aradaki fark 5 saat değil artı eksi 5 dakika olmalıdır. Clienti domaine sorunsuz bağlanabiliyor demişsiniz. Clienti domainden düşürü tekrar dahil etmeye çalışır mısınız?

Gönderildi : 19/09/2008 19:41

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Client üzerindeki regioanl settings ayarlarına bakın... Ondan kaynaklanıyor olabilir. Dakika ve saniye DC ile aynıdır fakat saat farklıdır. win2k3 R2 de benim de başıma gelmişti.

Eğer kullanıcı Local Admin ise saati local regional settings den alıyor...

Kolay gele

Gönderildi : 19/09/2008 20:00

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

bir Clienti domainden cıkardım saat düzeldi domaine tekrar aldım saat tekrar 7 saat ileri oldu.

hersey sorunsuz calısıyor fakat bu saat problemini hemen çözmem lazım cünkü muhasebe kayıtları 1 sonraki güne işlemeye basladı.

Çok özür dilerim Birsey buldum galiba. DC 'nin saati -5 European Time olarak gösteriyor. İstanbula aldıgımda saat 00.16 yı gösteriyor. domain saatini nasıl değiştirebilirim sorunsuz. bunu yapabilirsem sorunumu da çözebilirim.

Gönderildi : 19/09/2008 20:14

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Erdal Beyin yazdıklarına baktınız mı?

Gönderildi : 19/09/2008 20:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

clientlardan birisinde yerel olarak oturum açarak bölgesel ve dil ayarlarını kontrol edermisin.

Gönderildi : 19/09/2008 20:17

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Erdal Beyin yazdıklarına baktınız mı?

Evet Sinan bey Baktım, Bölgesel Ayarlarla ilgili değil yani fakat  Birsey buldum galiba. DC 'nin saati -5 European Time olarak gösteriyor. İstanbula aldıgımda saat 00.16 yı gösteriyor. domain saatini nasıl değiştirebilirim sorunsuz. bunu yapabilirsem sorunumu da çözebilirim.

Gönderildi : 19/09/2008 20:18

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok tesekkür ederim. Sorun Giderilmiştir. Manuel olarak elle DC'nin saatini ve Time Zone'ını düzelttim oldu.

Gönderildi : 19/09/2008 20:33

Paylaş: