Anasayfa » Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

NTFS izinleri

Fırat Bilmiş
(@firatbilmis)
Üye

Merhaba,

File server üzerinde kullandığımız yapıda NTFS izinleri geçerli. Herhangi bir kullanıcı kendisi ile ilgili klasörün üzerinde "Modify" yetkisine sahip. Admin kullanıcısı ise "Full Control".

Kullanıcı bu sayede o klasör üzerinde "modify" yetkisi yüzünden, yetki verme yada sahiplik değiştirme yapamıyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok.

Ben o kullanıcının sağ tıklayıp güvenlik dediğinde yetki penceresini görmesini dahi istemiyorum. Bunu nasıl sağlarım?

Not: Kullanıcı kendi bilgisayarı üzerinde domain user. Herhangi bir adminliği yok. 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 20/11/2014 10:26
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Fırat Bilmiş"]

Merhaba,

File server üzerinde kullandığımız yapıda NTFS izinleri geçerli. Herhangi bir kullanıcı kendisi ile ilgili klasörün üzerinde "Modify" yetkisine sahip. Admin kullanıcısı ise "Full Control".

Kullanıcı bu sayede o klasör üzerinde "modify" yetkisi yüzünden, yetki verme yada sahiplik değiştirme yapamıyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok.

Ben o kullanıcının sağ tıklayıp güvenlik dediğinde yetki penceresini görmesini dahi istemiyorum. Bunu nasıl sağlarım?

Not: Kullanıcı kendi bilgisayarı üzerinde domain user. Herhangi bir adminliği yok. 

[/quote]

Merhaba,

List folder content yetkisi denedinmi Fırat? http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.aspx

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2014 22:32
Fırat Bilmiş
(@firatbilmis)
Üye

Uğur selam, 

Aslında kullanıcı o kendi klasörü üzerinde tam yetkili oldığu için List folder Content yetkisine pek ihtiyacım yok.

Benim tam olarak istediğim şey, kullanıcı o klasör üzerinde sağ tıklayıp security dediği zaman kimlerin ne yetkisi olduğunu göremesin. Tamam oraya müdahale edemiyor ama ben hiçbirşey görmesin istiyorum. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/11/2014 10:46
Paylaş: