Forum

Web server kurulumu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web server kurulumu için sunucu seçimi

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu hizmetin içeriden verilmesi şart mı? Cloud düşünülebilir mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/11/2014 16:47

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar, Rıza hocamın da dediği gibi cloud üzerinden hizmet almanızı tavsiye ederim. Büyük ölçüde uptime sağlamış olursunuz. Ayrıca cloud servisi veren firmalarda web panelli (plesk, cpanel vb.) kurulumlar mevcut olabiliyor. Bu konuda tamamen rahatlamış olursunuz.

Gönderildi : 19/11/2014 16:54

(@cagatayonder)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

bende onu tavsiye ettim ancak  işi yapacak olan kişiler  tamamen fiziksel kendilerine ait olmalarinı istiyorlar  bu yüzden tamamen  sıfır kurulum olarak plalama yaptılar  yok elbette aklın yolu bir cloud  mantıklı

Gönderildi : 19/11/2014 20:01

(@www-rizasahan-com)
_

Madem bu yapıya katlanacaklar Hp almanız bence cazip gibi. Türkiye'de Hp desteğin eline su dökemezler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2014 01:40

(@cagatayonder)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza bey hp'de tavisiye edebilceğiniz bir seri varmı ? ben genelde  ibm system x platformunda çalışmalarda bulundum hp  için pek bir fikrim yok 

Gönderildi : 20/11/2014 01:54

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
DL380 g serisi sanırım işinizi çözer.

Gönderildi : 20/11/2014 01:57

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Peki bu sunucu için bir kabin, oda, soğutma sistemi, firewall, ups, jenaratör var mı?

Gönderildi : 21/11/2014 15:57

(@AdemKARAMESE)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhaba Çağatay bey;

Bilinenlerin aksine Dell Türkiye YERİNDE destek garantisinde son yıllarda epeyce ilerlemiş olup müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde yapılandırılmıştır. Sunucu pazarında hali hazırda bilinen markaları geçmiştir ve bilinenlerin aksine pazarda önelmi bir Firma olarak anılmaktadır. Ürün alımından önce garanti koşullarını mutlaka diğer markaların verdikleri hizmetler ile karşılaştırmanızı tavisye ederim. Bir Dell çalışanı olarak niyetim size yanlış kararlar verdirmek değil, aksine bu tür projelerde aklınızdaki soru işaretlerini gidermektir. Dilerseniz Projeniz için ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde inceleyip öneride bulunabilirim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 27/11/2014 22:55

(@zafergorgun)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Adem bey Dell iyi ama servis konusunda hp ile kıyasladığımızda arada çok fazla bir fark olduğu bariz bir şekil de görünüyor. Hem dell hem hp hemde ibm arasında seçim yapmam gerekirse hp tercih ederim. Bugün bir Dell server alıp kurulumunu yaptım dell asla kötü bir ürün değil ve servisi iyi ama hp kadar kaliteli ve ciddi değil. 

özellikle yerinde destek hizmetini daha da küçültüp belli ürünlerde yerinde destek hizmeti vermeye başlayınca insanların alım yaparken bir daha düşünmesine sebep oldu. (Son kullanıcı ve bireysel ürünler için geçerli)

bugüne kadar sattığımız tüm dell markalı ürünler de diğer markalara nazaren daha fazla ve erken sorun verdiğini gördük.

Hp, ibm, dell server sattım ama hizmet konusunda memnun kaldığım tek ürün hp oldu. Küçük ve büyük işletmeler için sattığı tüm ürünlere şüphesiz en iyi hizmet ve kalite politikasını kaybetmiyor.

Bunlar sadece kişisel fikirlerim ve gözlemlerimdir. Hiç bir markayı kötülemek değildir maksadım. Dediğim gibi Dell, Hp, Ibm markaları kendini dünyada her konuda kanıtlamış devlerdir. Benim yazdıklarım da görüşlerimdir. 🙂 

Gönderildi : 30/11/2014 04:23

Paylaş: