Forum

uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaüstü hatası

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
6,377 Görüntüleme
(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba benim server 2008 var. iç ağdan bağlanırken herhangi bir sorun yok. çalıştıra mstsc yazıp makinenin ismini yada ipsini yazınca bağlanıyorum. modemden yönlendirmeyi yaptım. ve 1 hafta önce bağlanabiliryordum. ama şimdi bilgisayara uzaktan baglanamıyorum. ip tamam. modem yönlendirmeleri tamam. güvenlik duvarı devre dışı.tarih saat doğru ama bağlanamıyorum. bu neden olabilir aceba yardım edebilirseniz sevinirim kolay gelsin. (verdigi hata oturum açma girişimi başarısız oldu. )

Gönderildi : 03/11/2014 20:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

makina domaine dahil degil ise

kullanıcı adı olarak sunucuismi\kullanıcıismi 

şeklinde girmeyi deneyebilirmisiniz

Gönderildi : 03/11/2014 20:57

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam olmuyor. herhangi bir virüs yada trojandan dolayı olabilirmi aceba. makinada ksos kurulu.

Gönderildi : 04/11/2014 02:12

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

arkadaşlar merhaba benim server 2008 var. iç ağdan bağlanırken herhangi bir sorun yok. çalıştıra mstsc yazıp makinenin ismini yada ipsini yazınca bağlanıyorum. modemden yönlendirmeyi yaptım. ve 1 hafta önce bağlanabiliryordum. ama şimdi bilgisayara uzaktan baglanamıyorum. ip tamam. modem yönlendirmeleri tamam. güvenlik duvarı devre dışı.tarih saat doğru ama bağlanamıyorum. bu neden olabilir aceba yardım edebilirseniz sevinirim kolay gelsin. (verdigi hata oturum açma girişimi başarısız oldu. )

mehmet bey merhaba makınanız domaıne dahılmı makınanızı ad dc ye dahıl edin daha sonra ıp adreslemesı yapın

sanal makınanızın sabıt ıp adresınde emınsenız bu adres uzerınden pıng atın eger baglantı varsa

rds üzerinden baglanmayı deneyin eger kullanıcı gırısın yada ıp de bir sıkıntı yasıyorsanız baglantılarınızı kontrol edin ıyı calışmalar 

Gönderildi : 04/11/2014 05:03

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba herhangi bir domain yapım yok. o yüzden domaine dahil edemem. ip lerde bir sorun yok. pinglere gelen cevaplar normal.

rds derken ne demek istediginizi anlamadım kusura bakmayın. herşey dogru ama giriş yapılamıyor. 

Gönderildi : 05/11/2014 12:34

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

ok hepsı tam ıse sabit ıp ile diger clıentlara remote desktop üzerinde baglanmayı deneyın

Gönderildi : 05/11/2014 13:22

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

iç ağdan bağlantıda sorun yok. sorun wandan lana baglanırken oluyor. kullanıcı adı ve şifresini soruyor. ama baglanmıyor.

Gönderildi : 05/11/2014 13:55

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

iç ağdan bağlantıda sorun yoksa ilk olarak dışarıdan içeriye portu kontrol ederek başlayın.

ping.eu sitesinde Port Check kısmını kullanabilirsiniz Server ın dış ip sini yazıp RDP portu 3389 şeklinde bağlantıyı sınayın.

Server tarafına odaklanıyorsunuz ama bağlanmak istediğiniz kullanıcı tarafında da virüs yada firewall kısıtları olabilir farklı cihazlar ile farklı ortamlardan bağlanmayı deneyin. Örneğin Turkcell VINN bağlantılarında bu tür sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Kullanıcı adı ve şifre ekranında Server_Adı\Kullanıcı_adı şeklinde oturum açın.

Gönderildi : 05/11/2014 14:14

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam port check ettim ve açık görünüyor. yeşil open yazılı geliyor. baglantıyı farklı ortamlarda denedim. örn. ttnet,superonline avea gibi ama olmuyor. beninmde aklıma kullanıcı ile ilgili bir sıkıntı olabileceği geldi başka kullanıcı açtım ve remote dekstop izini verdim hatta admin grubuna atadım ama ondada bağlantı yok. uzak baglantı yok diye hata verse anlayacağım. gerekirse modemi degiştiririm ama modemden çıkış normal kullanıcı adı ve şifre soran ekran geliyor ama giriş başarısız diyor.

Gönderildi : 06/11/2014 15:56

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

lisans modeliniz nedir ? (terminal server yada remote host session )

device lisansınız var mı ?

terminal server yada rdhs bağlantı loglarında nasıl bir hata düşüyor ?

Gönderildi : 06/11/2014 18:42

Paylaş: