Forum

policy sorunu hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

policy sorunu hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@InTeL)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir OU altindaki bilgisayarlara "usb restrict" policy uyguladim. Bu OU altinda kendi bilgisayarimda yer aliyor ancak ben bu kisitlamadan etkilenmek istemiyorum. (fakat bu OU altindaki diger gpo'larinda uygulanmasini istiyorum, bu yuzden kendimi bu OU disina cikaramiyorum) Uygulanan policy'nin guvenlik tab'indan kendi kullanici adimin okuma hakkini kaldirdim fakat ise yaramadi.

Bilgisayar bazli kurallarda kullanici bazli okuma hakkinin alinmasi ise yaramiyor mu ? (veya ben nerde hata yapiyorum)

Tesekkurler,

Gönderildi : 18/09/2008 13:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu işlemi yapmak için group policy management consolunu açın ardından uygulamış olduğunuz OU'yu seçin ve sağ tarafta orta kısımda ou ya uygulanmış GPO'yu göreceksiniz. GPO'yu seçin daha sonra yukarıda Delegation kısmı göreceksiniz. ve en altta sağ köşede Advanced diye bir seçenek vardır. o na tıklayın ve ilgili GPO'nun Security penceresi kaşrınıza gelecek.

bu kısımda normal bir izinleme işlemi yapıyormuş gibi kendi kullanıcı adınızı ekleyin ve ekledikten sonra Apply Group Policy seçeneğinde kendize DENY verin. böylece siz bu policyden etkilenmezsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 15:24

(@InTeL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler Mumin Bey deneyecegim.

Gönderildi : 18/09/2008 19:44

(@InTeL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oncelikle bir kereye mahsus policy disable duruma getirip kendimede okuma hakki verdim. Usb calistiktan sonrada policy enable duruma getirip okuma ve policy uygulama yetkilerimi kaldirdim.

Suan icin sorun gozukmuyor.

Tesekkurler.

Gönderildi : 19/09/2008 14:37

(@InTeL)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sorun duzeldi olarak dusunmustum ancak bugun bilgisayarimi actigimda usb cihazimi takamadigimi gordum. Yani bir sekilde bu policy okuma ve uygulama hakkim olmadigi halde benim bilgisayarimida uygulaniyor.

Yetkim yukaridaki gibi oldugu halde bugun policy enable ve disable ederek iki kere restart ettim ve ikisinde de uygulandi.

Gönderildi : 23/09/2008 14:08

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Windows Server 2008 ile bu sorunumuz son buluyor.

Gönderildi : 30/09/2008 00:49

Paylaş: