Forum

Domaindeki Bilgisay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaindeki Bilgisayarda Active Directory Domain tespiti

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,253 Görüntüleme
(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
test.com domaine dahil ettiğim bir bilgisayarı gerçekten benim test.com domaininde olup olmadığını nasıl test edebilirim. Örneğin "set" komutuyla baktıgımız değerler üzerinde oynama yapılarak benim domaindeymiş gibi bilgisayar kandırılabiliyor. Ben istiyorumki başka bir yolla kesinlikle benim domaindeyse bir bilgisayar uygulamayı açabilsin. değilse açamasında. bunun kontrolu nasıl yapılır. teşekkürler

Gönderildi : 15/09/2014 17:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Nasıl bir oynamadan bahsediyorsunuz? 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/09/2014 19:12

(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Nasıl bir oynamadan bahsediyorsunuz? 

Rıza Bey kullanıcı workgroup bolumene test yazıyor sonra local bir kullanıcı olustuyor mk1234 diye. sonra login oluyor set yazdıgında test\mk1234 yapıyor.

Gönderildi : 15/09/2014 19:53

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kullanıcının domain e alma / çıkarma yetkisini kaldırın. Sadece domain admin ler bu yetkiye sahip olsun.

Gönderildi : 15/09/2014 21:10

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Merhaba,
test.com domaine dahil ettiğim bir bilgisayarı gerçekten benim test.com domaininde olup olmadığını nasıl test edebilirim. Örneğin "set" komutuyla baktıgımız değerler üzerinde oynama yapılarak benim domaindeymiş gibi bilgisayar kandırılabiliyor. Ben istiyorumki başka bir yolla kesinlikle benim domaindeyse bir bilgisayar uygulamayı açabilsin. değilse açamasında. bunun kontrolu nasıl yapılır. teşekkürler

Merhaba,

Dc üzerinden kontrol edin, Computer OU altında ilgili user var mı ?

\\bilgisayarismi ile makineye girmeyi deneyin, Domain Admin olacğaınızı varsayarak konuşuyorum, \c$ yaparak disklere vs ulaşabilmelisiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2014 00:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

programın kendisini dc'ye yada serverlardan irindeki paylaıma koyun

clientlerde sadece kısayolu olsun , domainde olmayan makina erişemeyeceği için çalıştıramayacaktır

ama burda bahsettiğiniz programın nasıl bir program oldugu da önemli.

Gönderildi : 16/09/2014 00:26

Paylaş: