Forum

Local de çalış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local de çalışan excel sunucuda çalışmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@ErkaniNANC)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Şirket için yaptığım web sitesinden günlük rapor almamız gerekiyor.

Ben bu raporu excel den almak istiyourum,excel düğmesine tıklayınca excele aktarsın

Ancak şöyle bi sorun var ben localimde uygulamayı geliştirdiğim bilgisayarda

çalıştırdığımda her hangi bi sorun yok ancak sunucuya atıp çalıştırdığımda çalıştırmıyor.Sunucuya excel kurdum  ancak yinede çalışmadı

Sizce sıkıntı ne olabilir ,daha önce böyle bir olayla karşılaşan arkadaşlar veya bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Gönderildi : 08/09/2014 14:08

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

makro sunucu üzerinde güvenilir olarak ayarlanmamış veya makro sonucu aktarmak istediğiniz path sunucuda tanımlı olmayabilir.

Gönderildi : 08/09/2014 14:10

(@ErkaniNANC)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

makro sunucu üzerinde güvenilir olarak ayarlanmamış veya makro sonucu aktarmak istediğiniz path sunucuda tanımlı olmayabilir.

Efe bey makro sunucu ayarı derken nasıl bi yol izlemem lazım.Bide ben excel e bir yol vermiyorum direk boş excel açıyor ve eklemeye başlıyor verileri.Sonra ise isterse kaydediyor. 

Gönderildi : 08/09/2014 14:16

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

excelin başka bir yerden veriyi alıp istediğiniz yere koyması için bir makro yazmış olduğunuzu düşünmüştüm. eğer bu makra pcde güvenilir olarak işaretli, sunucuda değilse o makro çalışmayacak. veya dediğim gibi makro içinde sonucu e:\deneme.xlsx yaz dediyseniz ve sunucuda bu harfli disk yoksa sorununuz bu olabilir. 

makro yokmu tanımladığınız?

Gönderildi : 08/09/2014 14:43

Paylaş: