Forum

Windows 8.1 Pro EFS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8.1 Pro EFS işe yaramıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
555 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Windows 8.1 Pro kullanıyorum bazı dosyaları EFS ile şifreleme yaptım test etmek için bu dosyaları başka makineye ( Windows 7 Pro ve Server 2012R2 )  Flashdisk ile taşıyıp açınca dosyalar içerikleriyle beraber açılıyor.

Gönderildi : 03/09/2014 12:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

EFS ile şifrelemeyi nasıl yaptınız ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2014 13:01

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sabit diskimin D:\malik adında klasör açtım için 2 tane .txt dosyası atıp her iki dosyayı seçip sağ tık özellikler deyip gelişmiş sekmesini tıkladım orda veriyi korumak için şifrele kutucuğunu seçip tamam dedikten sonra uygula deyince şifreleme uyarısı geldi (dosyayı ve üst klasörleri şifrele) bunu seçip tamam dedim ve bitti. malik klasöründeki iki dosyada yeşil oldu bu dosyaları bir flaşdiske atıp arkadaşın makinasına kopyaladım ve açtım içeriği okunabiliyor.

Yalnız Flashdiske kopyalarken bir uyarı veriyor (Bu dosyayı şifrelemesiz olarak kopyalamak istediğinizden eminmisiniz? Dosya şifrelemeyi desteklemeyen bir hedef kullanıyorsunuz.)

Gönderildi : 03/09/2014 14:10

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Linki inceler misiniz 

http://www.howtogeek.com/178912/how-to-encrypt-files-and-folders-in-windows-8.1-using-efs/  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2014 14:29

Paylaş: