Forum

xp makine windowsse...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp makine windowsserver 2003 bağlanmıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@OrkunOK)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bir adet xp Professional servispac3 yüklü olan makinem Windows Server 2003 e makineye F sürücü olarak paylaşımda olan dataya bağlıydı.

Yıllardır bu şekilde bağlıydı domain yok sormal olarak server de pc kullanıcının ismi var şifresi var xp o şekilde bağlanıyordu.

Aynı makine diğer Windows server 2008 servere bağlanıyor onda sıkındı yok. Birden bire buna bağlanmamasının sebebi ne olabilir. Terminal makine olduğu için hemen formatladım yine de bağlanmıyor.

Gönderildi : 27/08/2014 18:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

baglandıgınız kullanıcının 2003 tarafında veya xp tarafında şifresi değişmiş , yada hesap kilitli hale gelmiş olup olmadığını kontrol ettinizmi acaba

Gönderildi : 27/08/2014 19:45

(@OrkunOK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

baglandıgınız kullanıcının 2003 tarafında veya xp tarafında şifresi değişmiş , yada hesap kilitli hale gelmiş olup olmadığını kontrol ettinizmi acaba

Evet hatta başka kullanıcı ve yeni kullanıcı açarak da denedim sonuç aynı acaba server bu makinenin ipsini veya mac adresini bloklama gibi bir işlem yapmış olabilir mi. 

Gönderildi : 27/08/2014 21:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

2003 üzerinde bir kullanıcı açın bu paylasıma ve ntfs haklarından bu kullanıcıya izin verin

xp tarafına da aynı kullanıcıyı aynı şifre ile oluşturup bu kullanıcı ile xp makinaya logon olduktan sonra 

ağdan 2003 üzerindeki paylaşıma sorunsuz erişebilmeniz gerekiyor

Gönderildi : 27/08/2014 21:15

(@OrkunOK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2003 üzerinde bir kullanıcı açın bu paylasıma ve ntfs haklarından bu kullanıcıya izin verin

xp tarafına da aynı kullanıcıyı aynı şifre ile oluşturup bu kullanıcı ile xp makinaya logon olduktan sonra 

ağdan 2003 üzerindeki paylaşıma sorunsuz erişebilmeniz gerekiyor

açtım dediklerinizi yaptım yine olmadı.

aynı kullanıcı başka bir xp de bağlanıyor

sorunlu makinenin ethernetini değiştirdim yeni xp kurdum kablosunu değiştirdim yerini değiştirdim yine bağlanmıyor.

başka makinelerde bağlanan kullanıcı isimlerini denetim yine bağlanmıyor.

Bu makinenin kendisinde bir sorun var sanırım server bu makineyi bir şekilde tanıyıp izin vermiyor bağlanmasına.

Ama sebep ne ilk defa başıma geliyor böyle bir şey.

Gönderildi : 28/08/2014 13:15

(@zafergorgun)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Şunu denediniz mi bilmiyorum  ama xp yüklü bilgisayara yeni kurulum yaptıktan sonra diğer xp yüklü bilgisayara bağlanmayı dene ve paylaşım açın. Pc de sorun yoktur mutlaka windowsu kurduktan sonra gözünüzden kaçan birşey vardır.  Servera ping atıyor mu?

Gönderildi : 02/09/2014 16:08

Paylaş: