Forum

Network Yazıcısı hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Yazıcısı hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@KaanArslan)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

AD'de Print Management'a bir network yazıcısı ekledim. Bu yazıcıyı bir GPO ile OU ya bağladım. OU altındaki tüm userların bilgisayarlarına bu yazıcı otomatik olarak eklendi. Buraya kadar sorun yok.

Yalnız yapı itibari ile AD sunucumuz başka bir lokasyonda, yani farklı illerde sunucu ile kullanıcılar. Yani AD sunucusu merkezde, şubede bilgisayarlar var  bu bilgisayarlar internet üzerinden AD ile konuşuyor. 

Sorun şuki kullanıcıların olduğu ofiste internet gittiğinde AD'ye bağlanamıyor bilgisayarlar ama oturum açabiliyor, fakat GPO ile eklediğimiz yazıcılar çevrimdışı gözüküyor. Bu durumda yazıcıları kullanamıyorlar. GPO ile print server yazıcılarını local yazıcı olarakda nasıl ekleyebilirim?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Şimdiden Teşekkürler 

Gönderildi : 15/08/2014 16:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle yapınız doğru kurulmamış ama bu şekilde çalışacak diyorsanız forumda daha önce paylaşıldığı gibi vb komut setleri ile gpo startup yolunu kullanarak bu işi yapabilirsiniz.

Yani GPO nun size sunduğu arayüz değilde, komut seti ile yazıcının nasıl eklendiğini hazırlayın veya dediğim gibi forumda daha önce bir kaç kez paylaşılmıştı, bunu bulun ve uygulayın. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2014 12:26

Paylaş: