Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 user yetkilendirme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
746 Görüntüleme
(@ademdeniz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

şirketimizde server 2008 r2 stn active directory kullanmaktayız administrator olarak bütün yetkilere sahip users ile bütün işlerimizi yapabiliyorum fakat ben dışarıdayken bazı işlerin yapılması gerekiyor bunun için benim belirleyeceğim bazı yetkilere sahip bir kullanıcı oluşturmak istiyorum serverde program kurabilsin local userler yönetebilsin bunun gibi yetkiler vermek istiyorum 

nasıl yapabileceğim hakında yardımcı olunursa çok memnun olurum ve dua ederim şimdiden teşekkür ederim  

Gönderildi : 15/08/2014 12:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba active directory delegation ile bunu yapabilirsiniz.  http://www.yavuztasci.com/windows-server-2008r2-active-directory-delegation/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/08/2014 13:58

(@ademdeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam 

öncelikle cevap yazınız için teşekkür ederim delegation benm için yeterli bi çözüm olurmu bilmiyorum benm istediğim ihtiyaç halinde yekkilendiridiğim user servere program kurabilsin clienlere tam yetkili olsun client userleri domaninden çıkarabilsin veya login edebilsin sadece serverde bulanan klasör erişimlerine administrator gibi bir yetkiye sahip olmasın bunun dışında bütün yetkileri alabilsin 

Gönderildi : 15/08/2014 15:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir çok şeyi yapsın bazı işlemleri yapmasın diyince bu iş zor olur. Bu işin çözümü delegasyon delegasyondan fazla yetki vereceksenizki zaten servere yönetim ekranına erişince her şeyi yapabilir duruma gelecektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/08/2014 15:48

(@ademdeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam defalarca delegasyon işlemleri deniyorum ama yetkilendiremiyorum kullanıcıyı netten biribir aynı yapıyorum ama servere login oluyorum user olarak kullanıcıları açmaya çalıştığımda yetkilendirme hatası alıyorum yetkilendirdiğim kulanıcı bilgilerini giriyorum ama yinede açamıyorum nerde hata yapıyor olabilir

Gönderildi : 21/08/2014 16:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

aldığınız hata nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/08/2014 17:58

(@ademdeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

delegation uyguladığım ou içerisindeki kullanıcı ile rdp den servere bağlanıyorum masaüstü ortumum açılıyor daha sonra kullancı ayarlamarı yapmak için açmak istediğim bütün servisler için yetkili user istiyor yetkilendirdiğim user ile deniyorum kabul etmiyor sadece administrator yetkisiyle açabiliyorum bunun için ne yapabilirim nerde hata yapıyorum aceba?

Gönderildi : 26/08/2014 21:35

Paylaş: