Forum

Active Directory .r...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory .reg Kayıt Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
890 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 495
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Şirketimizde Active Directory Yapısı Kullanmayı Planlamaktayız, Yalnız Test İşlemlerimizde Active Directory Yapısına Dahil Ettiğimiz Client Üzerinde ( Client Administrator ) Kullanıcısıyla Giriş Yapıp Logo Yazılımının .reg Dosyasını Yönetici Olarak Çalıştırdığımızda .reg Dosyalarını Kayıt Etmiyor.

Bu İşlemi Active Directory Etki Alanına Dahil Etmediğim Client Tarafında Denediğimde Sorunsuz Bir Şekilde .reg Dosyalarını Kayıt Etmektedir.

Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 02/08/2014 18:07

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Domaine dahil ettiğiniz client üzerinde Administrators grubuna dahil olan bir kullanıcı ile denediğimizden emin olalım öncelikle

artı olarak uac ayarlarını kapatmak gerekiyor olabilir

Gönderildi : 02/08/2014 23:36

(@necatiguner)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhabalar, Şirketimizde Active Directory Yapısı Kullanmayı Planlamaktayız, Yalnız Test İşlemlerimizde Active Directory Yapısına Dahil Ettiğimiz Client Üzerinde ( Client Administrator ) Kullanıcısıyla Giriş Yapıp Logo Yazılımının .reg Dosyasını Yönetici Olarak Çalıştırdığımızda .reg Dosyalarını Kayıt Etmiyor.

Bu İşlemi Active Directory Etki Alanına Dahil Etmediğim Client Tarafında Denediğimde Sorunsuz Bir Şekilde .reg Dosyalarını Kayıt Etmektedir.

Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

İbrahim Bey Selamlar;

Kullanıcıları uzak masaüstü ile Logo kullanımını gerçekleştirmeniz için aşağıdaki adımları izlerseniz doğru sonuca ulaşabilirsiniz. 

Tiger Sys açılır; (Register kaydı soracak, evet diyip register kaydını atmasını sağlayın.)

Tiger Sys içerisinde;

Yönetim-Terminaller Açılır 

Kullanıcı bölümünde KODU kısmına İLGİLİ SERVER ISMI ZATEN VARDIR BU SERVER İSMİNİN yazısının sonuna
nokta (.) koyularak bir sayı atanır.Örneğin SERVER.53 

Regedit Açılır.                                                           

HKEY_CURRENT_USER->SOFTWARE->LBS->ERP->1.81

Bölümü açılır.

Açılan Pencerede TASK NUMBER bölümü ONDALIK seçilir ve
terminal server de verdiğimiz numara atanır.

Logoyu açtığınızda client number istediğinde yukarıda verdiğiniz numara verilir. Logo açıldığında kaydettirdiğiniz isim otomatik gelecektir. 

Gönderildi : 03/08/2014 04:47

(@tarkankurd)
Gönderiler: 66
Estimable Member

merhaba 

ben aşağıdaki reg kaydını rdp kullanıcılarının ortak desktop ına kopyaladım. kullanıcı ilk defa oturum açtığında reg dosyasının çalıştırıp logoyu çalıştırabiliyor.

clientlerde ise network maplarini aynı isimde yapıyorum. ama bazı dll leri admin olarak benim kaydetmem gerekiyor.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\LBS\ERP\1.81]
"TaskNumber"=dword:00000037
"GoldPath"="C:\\Logo Program Files\\TigerPlus\\"

Gönderildi : 04/08/2014 20:12

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 495
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Konuyla İlgili Çözüm Sağlandı,

Nasıl Çözüm Sağlandı,

Active Directory İle Client'ti Dahil Ettikten Sonra Kullanıcıyı Domain Admins Grubuna Dahil Ediniz, Oturum Açıp Kapatınız. Buradan Sonra Gerekli İşlemleri ve Yüklemeleri Yapınız, Yükleme ve .reg İşlemleri Sorunsuz Karşılanacaktır. Yalnız Eğer Sisteminiz .reg Bağlantılı Çalışıyor İse ( Örnek; TSP PRO Teknik Servis yazılımı ) Burada Bulunan Reg Dosyasına Güvenlik Tarafından Kullanıcıya Tam Denetim Verdikten Sonra Kullanıcıyı Yeniden Domain Users Grubuna Alıp Oturum Açıp Kapatınız, ve Sorunsuz Bir Reg Kayıtlarına İşlenmiş Olucaktır.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 07/08/2014 15:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Domain admins'e gerek yoktu adamı kendi makinasındaki lokal administrators grubuna dahil etmeniz yeterli

Gönderildi : 15/08/2014 19:54

Paylaş: