Forum

Gpo'da tek bilgisay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo'da tek bilgisayara policy uygulama hk

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,027 Görüntüleme
(@KadirURGUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Belirli bilgisayarlarda, bilgisayar her açıldığında bat dosyası ile işlem yaptırmak istiyorum. Bu kişiler farklı bilgisayarlarda profiller açabildiği için logon script yerine startup script kullanmak istiyorum. 

Herhangi bir yapısal birime bağlamadan bu işlemi yapmak istiyorum. Yapısal birime bağladığımda client policy'i görüyor. Fakat bağlantıyı devre dışı bıraktığımda ve güvenlik filtresinden sadece o bilgisayarları seçtiğimde policy görmüyor.

Hata neden kaynaklanıyor olabilir? 

[img] [/img] 

Gönderildi : 01/08/2014 17:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sadece bir bilgisayar için ise bu işlemi o bilgisayarda local olarak yapmak işinize yaramıyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/08/2014 00:46

(@KadirURGUN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şimdilik bir bilgisayar fakat bu sayı artacak. Normal şartlarda yapısal birime bağlamadan, seçtiğimiz bilgisayarlara policy uygulayabiliyoruz diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? 

Gönderildi : 02/08/2014 14:08

(@SencerDEMIR)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba, 

Oncelikle AD deki OU ayarlarini kontrol ederek basla...GPO'yu uygulamak istedigin PC/server dogru grupta mi ? 

Sonra GPO dogru OU'ye mi uygulaniyor ?

Gönderildi : 04/08/2014 14:53

(@KadirURGUN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Oncelikle AD deki OU ayarlarini kontrol ederek basla...GPO'yu uygulamak istedigin PC/server dogru grupta mi ? 

Sonra GPO dogru OU'ye mi uygulaniyor ?

OU ya bağlamadan, farklı OU'larda bulunan bilgisayarlara policy uygulamak istiyorum. Bu şekilde kural uygulanamıyor mu? Çok fazla OU bulunmakta ve bu şekilde sistem çok karışıyor. Bu yüzden sadece seçtiğim bilgisayarlara bu kuralların uygulanmasını istiyorum. 

Gönderildi : 04/08/2014 17:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Policy'i OUya assign edebiliyoruz ve gpo uygulanacak kullanıcı yada client bilgisayar bu container altında değil ise policy den etkilenmez hali ile

alternatif olarak en ust duzeye yani default domain policynin oldugu kısma yeni bir policy olusturmayı veya olusturdugunuz policy'i buraya linklemeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu durumda ne yaptığınıza cvok dikkat etmelisiniz yapacağınız hatalı bir işlem tüm domaindeki clientleri/userlari etkileyebilir

Gönderildi : 04/08/2014 17:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocama ek olarak ou'ya uygulanan gpo üzerinde istediğiniz kullanıcılara policy uygulanmasını pas geçebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/08/2014 19:13

(@KadirURGUN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Umarım kazasız belasız atlatırım 🙂

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/08/2014 19:58

Paylaş: