Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Update Not Working

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2012 sunucu üzerinde Windows Update aktif ettiğimde uzun bir süre update işlemi için bekletme bu sürekli 2012 sunucularımda karşılaştığım  bir durum daha önce böyle bir durum ile karşılaşan arkadaşım varsa yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/07/2014 20:10

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar, ağınızda her hangi bir güvenlik duvarı var mı? Windows Update' i engelliyor olabilir. Ayrıca yapınızı biraz daha anlatabilir misiniz?

Gönderildi : 29/07/2014 04:28

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, ağınızda her hangi bir güvenlik duvarı var mı? Windows Update' i engelliyor olabilir. Ayrıca yapınızı biraz daha anlatabilir misiniz?

Mevcut ağ yapımız içerisinde firewall var. Fakat Windows Update loglarını incelediğimde herhangi bir engelleme mevcut değil. Genel olarak Windows Server 2012 sunucularımda Windows Update başlattığımda böyle bir durum ile karşılaşıyorum. Böyle bir durum ile karşılaşan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 17/08/2014 11:53

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

2012 sunucularınız firewall tarafında full izinli mi ? değil ise bu tanımı yaparak tekrar dener misiniz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/08/2014 15:17

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2012 sunucularınız firewall tarafında full izinli mi ? değil ise bu tanımı yaparak tekrar dener misiniz ? 

Merhaba,

Windows Server 2012 sunucularım proxy üzerinden internete çıkıyor. Proxy tanımı yapılsa da sunucu Windows Update açıldığında donmalar oluyor. Log kısmına baktığımda ise herhangi bir bloklama mevcut değil.

Gönderildi : 19/08/2014 00:02

Paylaş: