Forum

Server 2008 r2 ve H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 r2 ve Hp Lazerjet 500 yazıcı kağıt boyutu problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
502 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Printer: Hp Lazerjet 500 mfp m570dw

Domaine bağlı bilgisayarlara yazıcıyı deploy ederek kullanmaya çalışıyorum. Deploy ettim fakat yazıcı özelliklerinden baktığımda kağıt boyutu letter olarak görünüyor. Çıktı gönderdiğimde yazıcı beklenmeyen kağıt boyutu diye uyarı veriyor. Domaindeki yazıcı özelliklerinde letter yazan kısmı değiştirirsem düzelecek sanıyorum fakat yapamadım. Hp desteği aradım biz paylaşıma destek vermiyoruz, sistemsel bir sorun ve tek tek kurulum yapmalısınız dediler.  3 farklı marka yazıcı daha var onlarda böyle bir sorun olmadı. Nasıl düzeltirim bunu?

Gönderildi : 18/07/2014 15:32

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1632
Noble Member

Kağıt tepsisindeki kağıt kenarlıklarının doğru konmlandırıldığından emin olun. Bazı yazıcılar bunlara bakarak kağıdın ebatını algılayabiliyorlar. Bir de cihazın üzerinden tepsideki kağıt letter olarak ayarlanmış olabilir mi? birde buna bakın.

Gönderildi : 18/07/2014 15:39

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Kağıt tepsisindeki kağıt kenarlıklarının doğru konmlandırıldığından emin olun. Bazı yazıcılar bunlara bakarak kağıdın ebatını algılayabiliyorlar. Bir de cihazın üzerinden tepsideki kağıt letter olarak ayarlanmış olabilir mi? birde buna bakın.

Kağıt kenarlıkları A4 olarak ayarlı, zaten her tepside a4 kağıt mevcut.

Cihazın ayarlarından default kağıt boyutunu ve tüm tepsilerdeki kağıt boyutunu a4 olarak ayarladım.

Sunucudaki driveri silip tekrar yükledim. Yazıcıya ip adresyle bağlanıp baktığımda varsayılan kağıt boyutu a4 olarak gözüküyor fakat

sunucuya yüklediğim yazıcının özelliklerinde availabel paper letter olarak görünüyor.

Birde o sunucuda sorun var diye başka bir sunucuya yükleme yaptım fakat yine default kağıt boyutu letter olarak gözüküyor.

Driveri win7yi kurduğumde a4 olarak görünüyor. 

Gönderildi : 18/07/2014 17:05

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sunucuda yazıcı özelliklerinde form to tray assigment kısmındaki tüm başlıkları a4 olarak seçtim. Artık available papers a4 oldu. Şimdilik sorun yok gibi..

Gönderildi : 18/07/2014 18:49

Paylaş: