Forum

HyperV Üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HyperV Üzerindeki DHCP ip Dağıtmıyor.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
906 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Sistemimde HyperV 2012 üzerindeki sanal makinada, Server 2012 Standart DC üzerinde DHCP kurulu scoope yapılandırıldı fakat ip dağıtmıyor. Event larda herhangi bir hata görünmüyor.

Gönderildi : 07/07/2014 14:05

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Arkadaşlar Merhaba;

Sistemimde HyperV 2012 üzerindeki sanal makinada, Server 2012 Standart DC üzerinde DHCP kurulu scoope yapılandırıldı fakat ip dağıtmıyor. Event larda herhangi bir hata görünmüyor.

ip adreslerini nerede dağıttıracaksınız , sadece sanal sunucularamı yoksa tüm network a mı ?  

Gönderildi : 07/07/2014 15:34

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm network'e dağıtacağım. Virtual Switch Managerda External olarak tanımlı. DHCP'nin kurulu olduğu servere ping atabiliyorum, uzaktan erişebiliyorum.

Gönderildi : 07/07/2014 16:01

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Network cihazlarınız nedir? Cisco ise ip helper-address olarak DHCP sunucu IP adresini girebilir misiniz. Cihaz nereye bakacağını bilsin öncelikli olarak. Eğer cihazınız Cisco değil ise diğer üreticilerdeki karşılığı ile deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/07/2014 16:27

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Network yapım karışık, Juniper, HP, 3Com. Network ile alakalı değil. Daha önce yanan serverim yerine yeni sercer geldi onun üzerine Hyper-V kurup eski ip si üzerinden DC yi yeniden kurdum, üzerine de DHCP kurdum. Problem HyperV nin Virtual switch manager i ile  alakalı olabilir diye düşünüyorum. DC Sanal sunucu için sadece 1 adet External anahtar oluşturdum. Şuan Fortigate 300C üzerinden ip dağıtıyorum onda bir sorun olmuyor.

Gönderildi : 07/07/2014 16:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dhcp yi yetkilendirme / authorize işlemini atlamış olabilirmisiniz ?

dc ile ağdaki diğer makinalar synı subnette ve karşılıklı olarak birbirine erişebiliyor ise

virtual switch tarafında sorun olması ihtimali düşük kalıyor.

Gönderildi : 07/07/2014 18:05

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DHCP Guard'ı kapatınca sorun düzeldi

Gönderildi : 07/07/2014 19:01

Paylaş: